גיא פניני במדי מכבי תל אביב
גיא פניני במדי מכבי תל אביב צילום: מכבי ת"א, האפליקציה הרשמית

חוזר הביתה: מכבי תל אביב החתימה את גיא פניני על חוזה לעונה אחת עם אופציה לשנה נוספת.

הפורוורד המנוסה, ששיחק שמונה עונות בהיכל, זכה בתארים והיה הקפטן שהניף את גביע אירופה השישי, שב למועדון בו החל בקבוצות הילדים, הנערים והנוער.

"אני שמח מאוד לחזור הביתה, למועדון שבו גדלתי ולמדתי לשחק כדורסל", אמר גיא פניני לאתר הרשמי של המועדון לאחר החתימה על החוזה. "אני מתרגש שוב ללבוש את החולצה הצהובה, לפגוש את הקהל שאני כל כך אוהב בהיכל. התגעגעתי. אני בטוח שתהיה עונה מרגשת מאוד, נתראה בקרוב".

"אני שמח מאוד שגיא פניני מצטרף אלינו וחוזר הביתה", סיפר המאמן עודד קטש. "גיא הוא שחקן עתיר ניסיון ואין צורך להרחיב במילים על אינטליגנציית הכדורסל שלו. הוא יעזור לנו על המגרש ובחדר ההלבשה. אני סומך עליו ואני בטוח שהקהל שלנו ישמח מאוד לראות אותו שוב עם הגופיה הצהובה".

"הילד שב הביתה. חיבוק חם לך גיא לשובך", ברך יושב ראש המועדון שמעון מזרחי. "כמי שגדל במחלקות הנוער של המועדון וברבות הימים זכה עם קבוצתנו מכבי תל אביב בלא פחות מ-13 תארים - בהם גביע אירופה בשנת 2014, שלוש אליפויות, שמונה גביעי המדינה וזכיה בליגה האדריאטית - וכמי שעד היום משחק בנבחרת ישראל, הרי שבהחלט ניתן לומר שמדובר בשחקן משכמו ומעלה. מנהיג, מורה דרך ומופת להתמדה שלגיל אין כל משמעות לגביו. בטוחני כי ישוב להטביע את חותמו על הקבוצה המתגבשת".

גיא פניני נולד ב-4 בספטמבר 1983 וגדל, כאמור, במחלקת הנוער המפוארת של מכבי תל אביב. הוא הצטרף לעירוני רעננה, שהפכה בהמשך לבני השרון וזכה בשני גביעים עם הפועל ירושלים. הוא עבר לבלגרד, נדד לקפריסין ובקיץ 2009 חזר לראשונה בקבוצה הבוגרת של מכבי.

הוא זכה עם מכבי בשלוש אליפויות, שמונה גביעי המדינה, בליגה האדריאטית 2012 וביורוליג 2014 בתקופה שבמהלכה גם מונה לקפטן כמחליפו של טל בורשטיין. ביולי 2017 עזב את מכבי וחתם בהפועל חולון, במדיה זכה בגביע, באליפות הליגה הבלקנית ולאחרונה באליפות המדינה לאחר ניצחון 1:2 על בני הרצליה בסדרת הגמר.