מקבלים אתכם באהבה גדולה ובלב פתוח
מקבלים אתכם באהבה גדולה ובלב פתוח צילום: דוברות שומרון

הדרך למיליון תושבים בשומרון עוברת בצרפת: ראש המועצה אזורית שומרון יוסי דגן יצא לסמינר עולים בצרפת על מנת להביא משפחות עולים חדשות לשומרון שיעברו לגור בקיץ הקרוב ביישוב ברוכין.

בתום הסמינריון נערכה הגרלה בין המשפחות על הקרווילות השונות שמגיעות בימים אלו לישוב ברוכין לקראת קליטתן של המשפחות.

בדברים שנשא דגן בפני המשפחות החדשות רגע לפני ההגרלה הוא הזכיר את דבר התורה שנשא הרב בסעודה השלישית המשותפת שהם קיימו. לדברי דגן, "כשהרב דיבר בסעודה שלישית על הנבואה של ירמיהו ושל רחל שהיהודים יוצאים לגלות הוא דיבר על התשובה שהקב"ה אומר לה 'מנעי קולך מבכי ועינייך מדמעה ושבו בנים לגבולם'. וזה מרגש כפליים, כי מה זה הגבול של הבנים של רחל? אפרים ומנשה – שזה השומרון.

"ברוכין יושבת במרכז של נחלת אפרים. אנחנו זוכים ביחד להיות שותפים בתהליך הלא ייאמן הזה של הקיום של נבואת ירמיהו לבנות את הנחלה מחדש, אנחנו חוזרים לנחלה של הבנים של רחל – אפרים ומנשה בשומרון".

צילום: מועצת שומרון
צילום: מועצת שומרון

דגן הוסיף: "בעוד כמה דקות אתם כבר לא תושבים של צרפת אלא תושבים של ישראל, של השומרון, של הישוב ברוכין. אנחנו מקבלים אתכם באהבה גדולה ובלב פתוח, ברוכות הבאות וברוכים הבאים הביתה. אני מבטיח לכם שגם בברוכין וגם במועצה אזורית שומרון נעשה הכל כדי שתהיה לכם קליטה מהירה, קלה כמה שאפשר וטובה".

בשומרון קיימת פעילות ארוכת שנים לקליטת עולים חדשים, בשיתוף עמותת "קליטת קהילות ישראל" של שלום ואך ותנועת אמנה. עד היום הגיעו כ-100 משפחות להתגורר בשומרון וכולן נשארו בישראל. מי שמלווה את העולים זו יחידת הקליטה של המועצה בהובלת רפי אביטל.

העלייה לשומרון נמשכה גם בזמן הקורונה כאשר המפגש עם העולים החדשים נעשה אז בזום. כעת שוב נעשה המפגש פנים מול פנים, דבר שעורר התרגשות רבה בקרב העולים אשר מצפים לעלות לישראל בחודש אוגוסט הקרוב.