הרב איתן שנרב: רנה אהבה ללמוד תורה

לקראת ימי השותפות של הקמת בית מדרש לסכרה של רינה שנרב הי"ד, בתלמוד תורה "מעוז חיים" בלוד - שלפני שנה נשרף בפרעות בשכונת רמת אשכול ומאז עבר לבניין חדש ומפואר וכעת מקים בית מדרש.

הרב איתן שנרב, אביה של רנה הי"ד, מספר, "אני רוצה להגיד נקודה אישית שלי, המפגש האחרון המשמעותי שהיה לי ממש כמה ימים לפני הרצח של רנה ה' יקום דמה היה לימוד תורה שלי איתה בשמחה כזו ובעמקות כזו שנהניתי כ"כ כמו שלא נהניתי הרבה זמן, רנה אהבה ללמוד תורה החלום שלה היה ללמוד אמונה ותורה בעמקות היא אהבה את לוד ממש, ולכן בית מדרש של ילדים של תורה של אמונה של לוד זה פשוט נחמה זה גאולה וזה משעמעותי לכולנו בואו נהיה כולנו שותפים".

לתרומה והשתתפות בבניית בית המדרש לעילוי נשמת רנה לחצו כאן

לפני שנה הייתה העיר לוד סמל להתמודדות שהיתה בכל רחבי ישראל במהלך מבצע שומר החומות. התמונות של הכיתות השרופות בתלמוד תורה מעוז חיים הפכו לסמל לחורבן שקרה אך ביותר מכך סמל לצמיחה שחוותה העיר לוד בתורה, בהתיישבות ובפעילות חסד ורווחה.

שנה לאחר הפרעות נמצא היום התלמוד תורה במבנה חדש ורחב ידיים, "זכינו למבנה חדש בזכות עיריית לוד, וכיום יש לנו בתלמוד תורה למעלה משלוש מאות תלמידים", מספר מנהל התלמוד תורה הרב יחזקאל כהן, "המבנה החדש של התלמוד תורה באמת מרחיב את הנפש, אבל הלב חסר במבנה, אין לנו בית מדרש".

מנכ"ל ארגון לודאים נעם דריפוס שצועד שנים עם הרב יחזקאל מוסיף לנו, "זו זכות גדולה עבורנו להיות חלק מהעיר היקרה הזו, והפרויקט של בניית בית המדרש לעילוי נשמת רנה שנרב הי"ד הוא בניה של התלמוד תורה, בניה של העיר לוד, בניה של רוח זו זכות גדולה להיות חלק מזה".

לתרומה והשתתפות בבניית בית המדרש לעילוי נשמת רנה לחצו כאן