גלעד קריב
גלעד קריבצילום: Yonatan Sindel/Flash90

ועדת החוקה בראשותו של ח"כ גלעד קריב תדון על חוק הנאשם טרם פיזור הכנסת. מדובר בתקדים מאחר והוא עוקף, לכאורה, את ועדת הכנסת בראשותו של ניר אורבך.

ח"כ קריב טען בראיון ל-103FM כי ישנו ניסיון להשהות את הליך החקיקה של ההצעות האלה ולהשאיר את כולם תלויים באוויר. "שמטנו את השטיח מתחת לרגלי הליכוד. נתניהו מנסה להקים ממשלה חלופית ושכולנו נהיה בני ערובה לעניין הזה, אני עשיתי דבר מאוד פשוט, תקנון הכנסת אומר שלוועדות החוקה מותר ליזום הצעות חוק בנושא הכנסת".

על ניר אורבך אמר חבר הכנסת קריב כי הוא יכול בכל רגע להודיע שהוא מטפל בהצעות החוק המדוברות, אבל הודיע שידון בהן ביום שני ולא שיצביע להן. "אני מודיע שאם ועדת הכנסת מאשרת את קידום ההצעות לא צריך את ועדת החוקה. אנחנו לא נהיה בני ערובה. אם זה לא נגמר ביום שני אני מביא הצעת חוקה".

עוד הוסיף: "רק צריך לומר דבר אחד כי ראיתי כל מיני תדרוכים של קיש ושל יריב לוין - אני אדם מאוד מסודר, ודאגתי לדבר עם היועצת המשפטית לכנסת לפני שהודעתי על כינוס הישיבה. אני עדכנתי את ניר אורך שאני הולך לכנס את הישיבה. אצלי אין מחטפים והפתעות. זה בסדר גמור שהיועץ המשפטי של הועדה שלנו, אדם ישר ומכובד, הבהיר שאין חוות דעת משפטית של היועץ המשפטי של הועדה, ואני גם לא טענתי שיש".