מנחם טוקר
מנחם טוקרערוץ 7

איש התקשורת מנחם טוקר, המשדר ברדיו 'קול חי', אוהב לגעת בנושאים רגישים במגזר החרדי ולהעלות אותם בחשבון הטוויטר שלו, מה שמוביל בדרך כלל לתגובות מגוונות.

בעקבות המצב הפוליטי, טוקר החליט לצייץ בטוויטר את דעתו על ראש הממשלה הבא, יאיר לפיד, אותו טוקר מחבב, ועוקביו בטוויטר יודעים זאת מאז ומתמיד.

בציוץ הוא כותב: "למרות הערצתי לביבי, אני חבר ותיק וקרוב של יאיר לפיד". הוא מציין בהמשך כי לפיד הקים את הממ"ח שם לומדים ילדיו, "אני מודה לו על כך". בנושא הממ"ח הוא עוקץ את ח"כ גפני: "גפני גפני אתה חי בשנות ה70 כפרה".

את הציוץ סיים טוקר במילים: "מעריך אותו ומאחל לו להנהיג את המדינה בצורה טובה עד לבחירות. אם נתניהו ינצח אשמח ואם יאיר ינצח, אקווה שהחרדים יכנסו על חשבון איווט הגזען".

הגולשים החלו להתעמת עם טוקר וטענו שהוא הולך נגד דעתם של גדולי ישראל שקראו להחרים את לפיד. גולש בשם דניאל הגיב לו: "ניפגש ביום ההתרמה הבא ברדיו שתנסה לדבר ולשכנע לתרום בשם גדולי ישראל".

בהנהלת קול חי מיהרו להגיב: "הדברים נכתבו על דעת הכותב בלבד. אנחנו מתנערים, מוחים ומיצרים על פרסומם. מוטב היה שלא ייכתבו. מנחם שפיקח היה מה ראה לשטות זו. והוא רחום יכפר עוון".

כעבור כארבע שעות, ציוצו של טוקר נמחק.

לפני כחודש, טוקר צייץ בדבר הצורך להקים מפלגה חרדית חדשה עבור הציבור העובד והמודרני. דעה שהביאה לעשרות תגובות נגד המהלך. מי שהתלהבה מהרעיון היא ח"כ מיכל וולדיגר שהגיבה כי מדובר במהלך מבורך.