איילת שקד
איילת שקד צילום: Flash90

פרשן "הארץ" יוסי ורטר מתאר בעיתון הבוקר (שישי) את תהליך ההתרחקות בין נפתלי בנט לאיילת שקד, אשר נחשבים לשותפים פוליטיים יותר מ–15 שנה.

ורטר מזכיר כי השניים פסעו יחד בלשכת ראש האופוזיציה נתניהו, דרך ארגוני ימין ומפלגות, מפלות וניצחונות, תפקידים ומפחים, "עד שבנט נכנס ללשכת ראש הממשלה וראה משם דברים שלא ראה קודם".

בנט עבר תהליך מהיר של התמרכזות ואילו "שקד נותרה נטועה במקומה במרחב המחיה של הבית היהודי, משוש נפשה".

ורטר מתאר כי "ככל שנקפו הימים, גבהה חומה בין השניים. ריטואל קבוע של פגישה שבועית בארבע עיניים, ששרד שנים רבות, התמסמס. פגישות החלו להתבטל, או להתקצר''.

לדברי ורטר, היועצת לעניינים מדיניים שמרית מאיר תפסה את מקומה של שקד כ"אישה החזקה" בסביבתו של בנט, "בין המסלול המתון המדיני והממלכתי שמאיר התוותה לו, לחפירות הימניות והשמרניות של שקד, הוא בחר בראשון. בחירה שהפכה לאסטרטגית. שרת הפנים נותרה בחוץ. פעם אחר פעם. לפעמים ממש פיזית.

"אינך אותו אדם שהכרתי, הטיחה בו שקד בכעס פעם, לפני כחצי שנה. אם תמשיך בדרך הזו תישאר לבד. בלי הצוות שלך, בלי שותפים. בכך, מתברר, היא צדקה", כותב ורטר ומספר שאם בנט יפרוש מן החיים הפוליטיים, הוא יעדיף להעביר את ימינה לידיו של מתן כהנא, "החבר והשותף שלא אכזב אותו לרגע".