טבריה
טבריה צילום: עצמי

ביום ראשון הקרוב תעלה החלטת ממשלה בהיקף של כ-90 מילון שקלים במטרה לסייע לשקם את העיר טבריה וכן להזניק את הטיילת שניזוקה בצורה קשה.

בחודש מאי התרחשה סערה באזור הכנרת אשר גרמה להצפות ולנזקים רבים במבנים ובתשתיות ציבוריות בחלקים נרחבים מטיילת "יגאל אלון" ובחופים הדרומיים של רצועת החוף המערבית של הכנרת.

שר התיירות יואל רוזבוזוב ומשרדו, שרת הפנים איילת שקד, סגן השר אביר קארה וכן משרדי הממשלה, גיבשו תכנית לקידום עבודות תשתית ופיתוח המרחב התיירותי. על פי ההחלטה, משרד התיירות ישקיע סכום של 64 מיליון שקלים, ומשרד הפנים ישקיע סכום של 23 מיליון שקלים.

שר התיירות, יואל רזבוזוב, אמר היום, "טבריה תמיד היתה עיר תיירות והגיע הזמן להשיב לה את היכולת לארח המוני תיירים שיכניסו כסף רב לעיר ולמדינה. יתרה מכך, מהרגע הסופה היה ברור שעלינו לסייע מהר ככל שאפשר ולא להשאיר את טבריה לבד ועם הנזקים – וכך עשינו. יחד עם שרת הפנים איילת שקד, אנו מעבירים החלטת ממשלה לשיקום ופיתוח התיירות בטבריה. אנחנו צריכים להכין את טבריה כמה שיותר מהר לקראת עונת התיירות, כדי להחזיר לתושבי העיר ולבעלי העסקים בטבריה את פרנסתם".

סגן השר, ח"כ אביר קארה הוסיף "העיר טבריה היא העיר עם הפוטנציאל הכי לא ממומש בישראל. בשנה האחרונה העברנו רפורמות אדירות ותנופה גדולה באינספור פינות שהוזנחו. עכשיו הגיע הזמן לסייע גם לטבריה, לנער מעליה את האבק ולאפשר לה לזנק".