כלא
כלא צילום: איסטוק

פעילי ימין צפויים להפגין במוצאי שבת מול תחנת משטרת אריאל במחאה על מעצרו של תושב השומרון החשוד במעורבות ברצח הפלסטיני חסן חרב בן ה-22 מהכפר איכסאכא ליד אריאל.

שרות הביטחון הכללי האריך את הצו האוסר על העצור לפגוש בעו"ד עד ליום שני. בעקבות הארכה הגיש עו"ד עדי קידר מארגון חוננו ערר בעניין לבימ"ש העליון. בדיון שהתקיים היום בבימ"ש העליון בפני השופט כבוב ח'אלד, לאחר דיון משפטי, המליץ השופט למחוק את הערר, תוך שאנשי השב"כ מתחייבים לא להאריך את הצו החריג מעבר ליום שני.

במודעות שהופצו לקראת ההפגנה נכתב "עוצרים את הטירוף! עשרים ילדים ומבוגר יהודים עוברים לינץ' על ידי עשרות מחבלים מזויינים בגרזנים, אלות ומוטות ברזל. התוצאה: יהודים עוברים עינויים במרתפי השב"כ וללא עורך דין?! השתגענו? איש לרעהו יעזורו ולאחיו יאמר חזק. במוצאי שבת הקרובה פרשת קרח בשעה 22:00 מול משטרת אריאל. כולם מגיעים", נכתב.

עשרות חברי כנסת פנו השבוע במכתב למפכ"ל המשטרה רב ניצב קובי שבתאי וראש השב"כ רונן בר, בעקבות איסור המפגש עם עורך הדין.

במכתב כתבו חברי הכנסת כי "בשעה זו עצור יהודי ומנוע מפגש עם עורך דין, זאת בשעה שאיש מהפורעים שתקפו את היהודים במקלות ובאבנים לא נעצר. מניעת המפגש היא פגיעה בזכות יסוד חוקתית. אנו דורשים לאפשר לו באופן מיידי מפגש עם עורך דינו", לשון המכתב של חברי הכנסת.

בתוך כך, אתמול הגיש עו"ד עדי קידר תלונה לאחראי על החקירה בשל הפרת זכויותיו של העצור. בין השאר עובר העצור, אשר נחקר לא פחות מ-4 חקירות שב"כ בפחות מ-24 שעות, מניעת שינה, סרוב לקבלת טיפול רפואי, וחקירות אינטנסיביות במשך שעות ארוכות ולאורך כל הלילה. מהתלונה עולה כי העצור אף אמר בדיון כי אם המצב ימשך כך, הוא יודה אף ברצח היטלר. את המדינה ייצגו בדיון נציגי ימ"ר ש"י שימי שלגי ויוסי עובדיה.

העצור, נשוי, בשנות הארבעים לחייו, ללא עבר פלילי, אב ל-3 ילדים בגילאים 3,5, ו-6, בוגר שרות צבאי בחיל הים. בימ"ש השלום באשקלון, האריך את מעצרו עד ליום רביעי.