חומש
חומש צילום: ירון בלושטיין/TPS

בישיבת חומש מציינים עוד שבת מרוממת שעברה בישוב. אחרי ישיבות רבות ואלפי בחורים שהגיעו במהלך השבתות של התקופה האחרונה, גם השבת ערכה הישיבה שבת לאברכים יחד עם ראש הישיבה. כעשרים משפחות של אברכי הישיבה הגיעו לחומש, הצליחו לעבור את המחסומים, ולקיים את השבת במקום.

במהלך השבת נכחו בחומש גם משפחתו של ראש הישיבה, הרב אלישמע כהן. ביום שישי שניסו בני המשפחה לעלות ברכבם לעבר הישיבה, חסמו כוחות צה"ל את דרכם ולא נתנו להם לעבור. משכך, החליטו המשפחה לעשות את הדרך ברגל שאיתם בין היתר תינוקת בת חצי שנה. "לא נתנו לנו לעלות לישיבה, אז אנחנו כל המשפחה עולים ברגל", סיפר הרב אלישמע בעת שעשה את דרכו לעבר הישיבה.

שבת זאת מצטרפת לעוד שבתות רבות שנערכות בחומש בתקופה האחרונה. בשבת שעברה התארחו במקום תלמידי ישיבת תפוח, ובשבתות לפני כן התארחו תלמידים מישיבות נוספות ועוד אורחים רבים שמגיעים על מנת לחזק את תלמידי הישיבה ואת הנוכחות היהודית בחומש. בישיבה אומרים כי הם נערכים לעוד קבוצות רבות שיגיעו גם בשבתות הקרובות לעשות את השבת באווירה המיוחדת של חומש יחד עם תלמידי הישיבה.

מנכ"ל הישיבה שמואל וונדי אמר "ברוך השם אנחנו רואים התעוררות גדולה לחומש ולישוב ארץ ישראל. אחרי תקופה ארוכה שאנחנו מארחים נערים ואורחים מכל רחבי הארץ, החלטנו לעשות שבת מיוחדת של אברכי הישיבה שמחזקים יום יום את המקום במסירות אין קץ. לצערנו גם הפעם היו מי שניסו למנוע את הגעתנו למקום אך עם זאת למרות כל המחסומים ולמרות כל הניסיונות לעצר את צעדינו, אנחנו ממשיכים ליישב את המקום ובעז"ה נביא עוד קבוצות רבות לחומש עד שהנוכחות היהודית תהיה עובדה ברורה בשטח ללא שום עוררין".