גלעד קריב
גלעד קריבצילום: Yonatan Sindel/Flash90

ועדת החוקה של הכנסת מקיימת הבוקר (ראשון) דיונים סביב "חוק הנאשם", זאת חרף העובדה שהחוק טרם עלה במליאת הכנסת להצבעה ודיון או זכה לאישור ועדת השרים לחקיקה.

במהלך הדיון התפתחו עימותים בין חברי האופוזיציה והקואליציה.

ח"כ אלי אבידר תקף את ח"כ שלמה קרעי וקרא לו ביריון. "אלה הבריונים שתהיה להם אפשרות לנצח בפעם הבאה. חתיכת חוצפן. האוויל הזה הוא דוגמה לביביסט שלא שווה כלום".

קרעי הגיב לאבידר וכינה אותו: "בטלן נורבגי, שר בלי תיק".

ח"כ אמיר אוחנה אמר כי "יבוא יום, והוא לא רחוק בעיניי, שהציבור יתבייש בכם ויקיא אתכם על הפיגוע שאם מנסים לחולל כרגע בדמוקרטיה".

לטענתו, "ברור שהנושא הזה הוא לשם התקשורת, ואין לו שום תכלית אחרת. אין שום סרט שזה מבשיל לכדי חקיקה ואתם עושים את זה רק לשם הכותרות. יש לי עוד הצעות לדיונים: מי שאין לו השכלה תיכונית ולא השלים את לימודי הבגרות שלו לא יוכל לכהן כראש ממשלה. את הפיגוע הזה שאתם מנסים לחוקק בדמוקטריה, נסכל. נהיה שב"כ בדיון הזה".

חברת הכנסת גבי לסקי ממרצ אמרה, "אני רוצה להזכיר לכם שראש אופוזציה אחד, קראו לו אז בנימין נתניהו, אמר ש'ראש ממשלה ששקוע עד צוואר בחקירות אין לו מנדט ציבורי ומוסרי לקבוע דברים כל כך גורליים במדינת ישראל, כי קיים חשש אמיתי שיכריע הכרעות על בסיס אישי'. צדק אז נתניהו, והדברים שהיו נכונים אז לגבי מי שנמצא בחקירות הם נכונים גם כן היום".

ח"כ איתמר בן גביר השיב ללסקי: "קשה להימנע מהרושם שאתם עושים כאן קמפיין בחירות. אני שומע את גברת לסקי ואני פשוט חרד לדמקורטיה שלנו. פתאום גברת לסקי לא מבינה את ההבדל בין חשדות לבין כתב אישום". בן גביר אמר כי "היה אדם שקראו לו יעקב נאמן. היה שר המשפטים במדינת ישראל. החליט מי שהחליט לעשות לו סיכול ממוקד, והגישו נגדו כתב אישום סרק שבגללו הבן אדם הזה איבד את חייו, את משרתו, את עולמו, את משפחתו ובסוף מה הסתבר? שהכל היה עורבא פרח".

ח"כ אורי מקלב טען נגד יו"ר ועדת החוקה גלעד קריב כי הוא אינו מאפשר לייעוץ המשפטי של הכנסת להמשיע את דעתו - משום שהוא יודע אותה.

קריב אמר בתגובה שעמדת הייעוץ המשפטי תישמע בסוף הדיון.