מכונות במפעל
מכונות במפעל צילום: FREEPIK

מכונה להדבקת מדבקות כמעט על כל אריזת מוצר פרטנית, כמו גם קרטון המאגד כמה מוצרים יחד, מודבקות כיום מדבקות ותוויות שונות.

במקרה של מוצרים הנמכרים בבקבוקים, צנצנות ומכלים אחרים למיניהם המדבקה על גבי המוצר עצמו מכילה את כל האינפורמציה הרלבנטית מבחינה פונקציונלית ושיווקית גם יחד, החל משם המוצר והלוגו של החברה המייצרת וכלה בפרטים ליצירת קשר, רשימת רכיבים וכו'.

בכל עסק המייצר באופן סדרתי והמוני מומלץ להשתמש במכונה להדבקת מדבקות, כאשר בקטגוריה זו ניתן למצוא מספר אפשרויות שונות כיום, המתאימות לפסי ייצור שונים.

בפרט, מכונת הדבקת מדבקות ידנית (מכונת תוויות שולחנית), מכונה חצי אוטומטית המופעלת באמצעות פדל רגלי או באופן ידני (אך מאפשרת הספקים גבוהים יותר מאשר מכונה ידנית) וכמובן – מכונה אוטומטית, אשר עושה את תהליך ההדבקה כולו לבד ובמהירות ויעילות עימן קשה להתחרות.

מכונות אלו מאפשרות הדבקת מדבקות מסוגים שונים, דוגמת מדבקה בודדת, הדבקת מדבקה כפולה משני צדי המיכל/אריזה, הדבקה עוטפת מסביב למיכל כולו וכיוצ"ב.

מכונת סימון דיוייצור מוצרים מכל סוג מצריך גם סימונים מסוימים על גבי המוצר או האריזה, סימונים כמו תאריכי ייצור ותפוגה, בר קוד וכד'. גם כאן מומלץ לעשות שימוש במכונה מקצועית, בפרט מכונת סימון דיו אשר מסמנת/מדפיסה על גבי סוגים רבים ושונים של משטחים, במהירות ובדיוק.

גם במקרה של מכונות סימון דיו ניתן למצוא רמות שונות של אוטומציה, החל ממכונה ידנית אותה אוחזים ביד ועוברים באופן ידני על כל מוצר ומוצר (אך הסימון עצמו הוא מדויק ומהיר) ועד למכונת סימון דיו אוטומטית אשר כוללת מסוע על גביו נעים המוצרים במהירות ומסומנים באופן אוטומטי ומדויק לחלוטין.

חשוב לבדוק לפני שבוחרים מכונת סימון האם היא מותאמת לסוג ואופי החומרים המרכיבים את אריזות המוצרים שלכם, מהי רזולוציית הסימון ומהו רוחב ההדפסה המתאפשר.

מכונות קשירה קשירה מקצועית, אחידה ויעילה של ארגזים וחבילות מסוגים וגדלים שונים באמצעות מכונת קשירה ייעודית. מכונות קשירה אוטומטית מסוגלת לבצע קשירה מושלמת וחזקה בתוך מספר שניות ספורות ובלחיצת כפתור (או שימוש בדוושה לרגל).

מכונות קשירה חצי אוטומטיות מאפשרת בחירה בין סרטי קשירה שונים והתאמה מידת המתח הרצויה עבור כל אובייקט שנקשר. ציוד קשירה ידני מהווה גם כן אופציה עבור מצבים ומקומות מסוימים, וכולל סגרי ברזל בגדלים שונים, סוגר, מותחן ועגלת נשיאה עבור הגליל של סרט הקשירה.

למידע נוסף על מכונות אריזה וייצור, היכנסו לאתר סטארפק – שיווק מכונות אריזה וייצור ומתן פתרונות לצורכי התעשיה.