בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ' צילום: Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' אומר כי לדעתו עדיין ניתן להקים ממשלת ימין חלופית בכנסת הנוכחית.

"אני עדיין לא מתייאש מהיכולת לממש את רצון רובו של העם ולהרכיב ממשלה לאומית עוד בכנסת הזו", אמר סמוטריץ' בראיון ל-103FM.

עם זאת הודה, "בחירות, ברמה האישית, זה הדבר הכי טוב לי, אנחנו נגדל בצורה משמעותית, אבל אני לא מוכן בשום פנים ואופן להעדיף את טובתי האישית ואת המאוויים הפוליטיים שלי על פני האחריות שיש לי למדינת ישראל".

הוא התייחס לדבריו של ח"כ דודי אמסלם לגבי ישיבה עם רע"מ בממשלה ואמר: "אנחנו אמרנו בצורה חד משמעית, אנחנו לא נשב בשום קואליציה עם תומכי טרור אנטי ציוניים. רע"ם חשפה את פרצופה האמיתי, וברוך השם, נדמה לי שהיום זאת לא רק נחלתו של הימין. יותר ויותר אנשים מבינים שמדובר בסוף במפלגה אסלאמיסטית, לאומנית, קיצונית, ששוללת את קיומה של מדינת ישראל. יש לנו אחריות לדאוג לאזרחי ישראל הערבים. אנחנו נדאג להם, כפי שעשינו גם בשנים קודמות".

כשנשאל אם ראה את הראיונות עם ראש הממשלה היוצא נפתלי בנט ענה סמוטריץ', "אני כבר לא מבזבז זמן על האיש הזה, הוא כבר לא רלוונטי. הוא באמת כבר שייך להיסטוריה. רעננתי טיפה את הזכרון, ב-31 במאי, שנה שעברה, לפני למעלה משנה, כתבתי שאני מכיר את בנט מצוין והוא עובר תהליך המרה על מלא לשמאל, ברמת העמדות והטרמינולוגיה והמחנה. נדמה לי שאחרי הריאיונות של אתמול, לכולם ברור שזה המצב. אני אומר שברמת הערכים והאדיאולוגיה ותפיסת העולם, והמחנה שהוא מרגיש שייך אליו היום, הוא עמוק עמוק מונח בשמאל. הוא לא מרגיש שום הזדהות עכשיו עם המחנה שהוא היה חלק ממנו עד לפני שנה וקצת. ניצן הורוביץ אסר על טיפולי המרה, אבל הוא עבר אותם על מלא".