הרב שמריהו חן מסתובב במשך שנים ברחובות בישראל לחפש נערים ונערות אבודים הזקוקים להכוונה ומעניק להם תקווה לב ואוזן קשבת.

"במשך עשר שנים הייתי מורה במערכת החינוך הפורמלית. אחר כך ביקשו ממני לנהל בית ספר והרגשתי שהמקום שלי אינו שם. עלו לי באותה תקופה הרבה שאלות בעיקר סביב איך ייתכן שמערכת החינוך שלנו מייצרת מאות ואלפי ילדים בשנה שעוזבים אותנו ולצערי הדברים לא העסיק מספיק את המערכת", מספר הרב חן על תחילת דרכו בתחום זה בראיון באולפן ערוץ 7.

הוא מוסיף כי "ילד מחפש את מקומו ואם הוא לא מוצא זאת בבית ספר הוא ימצא את זה מקומות אחרים. הוא צריך מקום של ביטחון. קיבלתי החלטה לטפל בילדים הללו וזכיתי לברכת הרבי מליובאוויטש".

לדבריו, "עבדתי שנים במסגרת היחידה לקידום נוער במשרד החינוך ופגשתי את הילדים שמחכים רק לרגע שמישהו יבוא ויגיד להם: אני פה - כי אתה פה ואכפת לי ממך".

עוד אומר הרב חן: "יש לנו בתל אביב בית חב"ד מיוחד מאוד, כי זה הבית שלי. הילדים שבאים לשם פעם בשבוע הם כאלה שמסתובבים ברחובות. מקבלים שם כל אחד והם מאוד רוצים לבוא למפגשים האלה. אחת הבנות שם שאלה אותי באמצע הלילה: "למה אתה פה, אין לך משפחה?", אז הסברתי לה שיש לי משפחה גדולה אבל אני שם כי אכפת לי ממנה, וסיפרתי לה שגם אני חיפשתי מישהו שאכפת לו ומצאתי את הרבי והוא שלח אותי כדי שלי יהיה אכפת. גם אם יש ילדים שעשו מעשים מאוד קשים, אני עוקף את זה ומחפש את האור הפנימי שלהם".

הרב חן פועל בתחום כבר כ-15 שנים עם תוצאות מרשימות והאמונה שלו באותם ילדים מביאה אותם לדרך חיים אחרת שבאה מתוך הכוחות הפנימיים שלהם.