"החיסון של פייזר לתינוקות יעיל במניעת הדבקה בקורונה ב-80%", כך הצהיר מנכ"ל חברת התרופות אלברט בורלא בריאיון שהעניק למואב ורדי בחדשות הערב בכאן 11.

לשאלה אם הקורונה תלווה את האנושות עוד זמן רב השיב בורלא: "כן, הקורנה תהיה פה עוד זמן רב, אך נוכל לחזור לשגרה באמצעות תרופות וחיסונים".

תוצאות המחקר שפרסמה פייזר לחיסון המותאם שלה נגד אומיקרון היו חיוביות. "בעודנו מדברים, אנחנו כבר מייצרים את החיסון, למקרה שהרשויות יאשרו את השימוש", הוא אמר.

"נוכל להשתמש בו רק לאחר שיאושר. ב-28 ביוני יהיה דיון חשוב מאוד של מינהל התרופות האמריקני, ואז ידונו בנתונים הללו באופן גלוי לציבור ויוחלט מהו ההרכב המתאים לחיסון החדש". בורלא הבטיח: "כשתתקבל ההחלטה, נהיה מוכנים מיידית לייצר את המוצר, אחרי שיאושר על ידי הרשויות המפקחות".

"אני חושב שהנגיף יישאר איתנו בשנים הקרובות. צריך לראות איך ייראו הווריאנטים השונים של הנגיף, אבל הווריאנטים והנגיף יישארו איתנו בשנים הקרובות. מה שיהיה טוב עבורנו, ועל זה אנחנו עובדים כרגע, זה שיהיה לנו חיסון שמחזיק מעמד שנה לפחות, כך שנזדקק למנת חיסון שנתית, כמו עם השפעת, ואנשים יוכלו להרגיש מוגנים לשאר השנה".

עכשיו, כשהאומיקרון הוא וריאנט יחסית מתון, והעובדה שהחיסונים אכן מונעים מאיתנו מחלה קשה, אנשים מתחילים לחשוב שאולי נגיף הקורונה לא באמת שונה ביסודו מהשפעת. אתה נדבק, מרגיש חולה, אבל לאחר שבוע בערך מצבך משתפר ואתה פחות-או-יותר מחלים. אתה מסכים עם השקפה זו?

"אני לא מסכים ואני לא חושב שרשויות הבריאות בשום מדינה בעולם מסכימות עם הדעה הזאת. כולן ממליצות להמשיך כרגע עם החיסונים כי אנשים עדיין מתים. עדיין יש לנו אנשים שמתאשפזים".

בורלא, שהגיע לישראל כדי לקבל את פרס בראשית של יהדות העולם, אמר: "משמח אותי להיות כאן. קשה מאוד לבטא מה הרגשתי כשנחתי בישראל. הביקור האחרון שלי כאן היה כשעוד הייתי ילד בן 15, במשך חודשיים. עכשיו, כשאני בן 60, רציתי לכרוע ולנשק את האדמה כשנחתי".

בורלא סיפר: "הוזמנתי על ידי הנשיא הרצוג, וזה מאוד חשוב בשבילי, אז אני מצפה לפגוש אותו הערב. השיא יהיה מחר כשאבקר ביד ושם. אני מצפה לכך, כמו כל אחד שההורים שלו בקושי שרדו את השואה. זה משמעותי מאוד בשביל כל יהודי להיות שם".