כלא
כלאצילום: ISTOCK

הצוות המשטרתי שהתבקש על ידי צה"ל לחקור את פרשת מותו של קצין המודיעין סרן ת' בכלא קבע שהוא לא מת מפגיעת גורם חיצוני, כך מפרסם הבוקר (שני) העיתון 'ידיעות אחרונות'.

על פי הדיווח, הפרקליטות הצבאית תקבע באופן סופי בקרוב שהקצין לא נרצח.

נזכיר כי סרן ת' ז"ל שירת ביחידה מסווגת באמ"ן והואשם בעבירות ביטחוניות חמורות. כמה חודשים אחר כך נמצא מת בתאו בבית הכלא. על פרטי העבירות שיוחסו לו, ושבגינן מעולם לא הורשע, מוטל צו איסור פרסום.

המשטרה הצבאית כשלה מלגלות את נסיבות מותו ונעזרה בצוות חוקרים מלהב 433. הצוות נכנס לעומק התיק והעריך כי הקצין שם קץ לחייו.

משפחתו של הקצין אינה מקבלת את ההכרעה המשטרתית. במכתב ששלחו באמצעות פרקליטיהן כותבים הוריו של סרן ת': "יש פער צורב בין ההצהרות היפות של צה"ל, לפיהן הוא 'מחבק' את ההורים השכולים, לבין התנהלות הצבא בפועל, שאופיינה בשורת כשלים מקצועיים וערכיים קשים ביותר".

"ההורים דורשים שדו"ח המשטרה יכלול גם התייחסות לכשלי החקירה בצבא עד כה, ולא להסתפק גם בפעולות השלמה קוסמטיות בלבד. ההורים מבקשים להימנע ממצב שבו צה"ל מתהדר בביצוען של פעולות חקירה חסרות תוחלת, אך כדי לשכנע את הציבור, כי החקירה מיטבית וכי הוא פועל כדי 'שלא תהיה אבן שלא נהפכה'", לשון המכתב.

בדובר צה"ל הגיבו ואמרו כי "המלצות הצוות המשטרתי המייעץ הוצגו לפצ"רית על ידי ראש אגף החקירות במשטרת ישראל, במפגש שנערך במעמד היועצת המשפטית לממשלה. הדו"ח המלא נמסר לידי הפצ"רית וייבחן באופן מעמיק ויסודי. לאור החשיבות שרואה צה"ל בקשר ישיר והדוק עם המשפחה, ובהמשך לפגישות קודמות שנערכו עימה, הציעה הפרקליטה הצבאית הראשית להורי המנוח לעדכנם בדברים בפגישה אישית. צה"ל משתתף בצערה הרב של משפחת המנוח".

בראיון לגלי צה"ל בעת האחרונה אמרה אימו של סרן ת' ז"ל: "כמו ששלחנו את הבן שלנו לצבא כשהוא בריא, הוא היה בריא גם יום לפני שהוא מת. דיברתי איתו 10 שעות קודם, שום דבר לא נשמע לא תקין אצלו. אין חשד שמשהו לא בסדר אצלו".​​​​

"כל השירות שלו הוא עשה דברים מחוץ לקופסה", תיארה האם. "זה מה שרצו שהוא יעשה וזה מה שהוא עשה. אולי הוא לא עשה את כל הדברים ברשות או בסמכות אבל זה היה אמור להיות חלק מההליך המשפטי. אף אחד לא הגיע לשלב הזה בכלל".