אלון מורה
אלון מורה צילום: אלחנן גלבוע

הדרך לאלון מורה רצופה עליות וירידות. ליתר דיוק, שמונה ירידות ותשע עליות.

פעם, היה קל להרגיש אותן. היית עולה על רכב מתנחלים, אולי גם לובש מעיל דובון אופנתי ועולה, ויורד, ואז עולה שוב.

המנוע הישן והטוב לא היה מוותר לך עד שהצלחת להיאחז בקרקע. היום, הסיפור קצת יותר מורכב. הרכב כבר לא מקרטע, המעיל תודה לא-ל התקדם, וגם מה לעשות, סיימנו לעלות.

פסגות ההרים הסמוכות מספרות את סיפורו הקסום של גב ההר, העמקים השופעים חקלאות ומים, מספרים את עברם הקדום של תושבי המקום. מי לא היה שם? אברהם אבינו, אנשי גוש אמונים, המתיישבים שהעפילו להר, כולם נעמדו על פסגת הר כביר, הביטו בנוף, נשמו את האוויר וסימנו טריטוריה.

ליצירת קשר עם שלומית, רכזת הקליטה, לחצו כאן

'יהיו הרבה אלוני מורה', אמר אז בגין והוא ידע על מה הוא מדבר, הרי נקודת ההתיישבות הזו שכל מדינת ישראל מונחת על כף ידה, היא קריטית לאחיזה שלנו בארץ.

לא קל היה להתיישב על צלע ההר, לסלול את הדרכים, לבנות ולהתפתח. אלון מורה לא ויתרה. מקהילה קטנה ובלתי מנוצחת הקימה בעמל רב יישוב מלא צחוק ילדים, מוסדות חינוך איכותיים, תיירות משגשגת ועולם של תורה וחברות אמת.

יש מי שהמרחק ממרכז הארץ הרתיע אותו, אבל דווקא המרחק הוא זה שיצר שירותים לתושבים ברמה גבוהה, מקומות תעסוקה בתוך הישוב, פיתוח תיירותי בנוף בראשיתי, והכי חשוב- קהילה שהיא כמו משפחה אחת גדולה.

על רכס כביר שכונות רבות, וכל אחת מהן היא סיפור הצלחה של התיישבות, חלוציות ואהבה. אחת מהן- מצפה תרצה, שהופכת בימים אלו לשכונת צעירים תוססת ומלאת חיים ומזמינה גם אתכם, להצטרף אלינו לטעימה מהטוב של אלון מורה.

השכונה פותחת שעריה למשפחות צעירות שרוצות לחוות חיי קהילה בישוב תורני-חלוצי, אבל עוד לא בשלות להתחייב. אלון מורה מחכה לכם עם עשר דירות מתוקות ומשופצות להשכרה מעל נוף עמק תרצה היפיפה, אל מול כרמים ומטעים, ובלב קהילה מגוונת ואיכותית.

באלון מורה מציעים לכם עסקה מתוך אמונה שמי שמגיע למקום מתאהב ורוצה להישאר, השכרת דירת 70 מ"ר משופצת ב-1500 ש"ח לחודש ואפשרות לרכישת בית בשכונה הצפויה לצאת לשיווק בעוד מספר חודשים.

וכשתעמדו שם על פסגת ההר, הביטו בנוף, נשמו את האוויר, ואולי גם אתם תחליטו לסמן טריטוריה. 'יהיו הרבה אלוני מורה' אמר אז בגין, מוזמנים להצטרף להצלחה".

נשמע לכם מעניין? בואו לבוקר היכרות שיתקיים ביום שישי ט"ו תמוז (15.7)

ליצירת קשר עם שלומית, רכזת הקליטה, לחצו כאן

מצפה תרצה
מצפה תרצה יח"צ