גדי ביטון מנהל הפסטיבל
גדי ביטון מנהל הפסטיבלצילום: שירעד שליט

חגיגת המחול הגדולה של ישראל יוצאת לדרך זו השנה ה- 35. מופע פתיחה יתקיים בכיכובה של ריטה תחת הכותרת 'קול האמהות' יבוצע – מסע תנועתי אל נשים במקרא.

המופע הינו מופע מחול בעקבות דמויות נשיות בתנ"ך כשכל דמות תביא אל הבמה את הקונפליקט שלה בסיפור התנ"כי ובתפר שבין "אז והיום", חיפוש אחר האקטואליה והרלוונטיות היומיומית בין האתגרים וחייהן של נשים עוד בתקופת התנ"ך, לבין אלו שאנו ממשיכים להתמודד אתם גם היום. זמרים אורחים: ריטה, שחר עדוי ואורחת כבוד: מרים פרץ

ביומו השני של הפסטיבל יתקיים המופע המרכזי "רוקדים רייכל" תחרות כוריאוגרפיה ליצירותיו של עידן רייכל ובביצוע מיטב להקות המחול בישראל ובהנחיית אנה ארונוב. אורח מיוחד: עידן רייכל!

ביום השלישי יתקיים מופע מחווה ליורם טהרלב– "כשהשמש תעבור עליי" – (איצטדיון – יום רביעי, 6.7, 18:00) יורם טהרלב ז"ל (2022 – 1938), יליד קיבוץ יגור אשר הלך השנה לעולמו, היה משורר, פזמונאי, עורך, מחזאי, סופר, מתרגם וסטנדאפיסט ישראלי, אשר נחשב אחד המעצבים החשובים של הזהות והאתוס הישראליים. במהלך הקריירה שלו - אשר נמשכה קרוב ל- 60 שנה, כתב קרוב ל 1,000 שירים, שבוצעו ע"י מיטב הזמרים והמבצעים בישראל. כניסה חופשית.

להקת הפלמנקו רמנגאר מזמינה את הקהל אל חווית פלמנקו אנרגטית חדשה שמטרתה להתעורר שוב מחדש אל תוך עולם בו המוסיקה, הריקוד והשירה מתאחדים יותר מאי פעם. אחרי תקופה ארוכה, בה כל העולם היה שקוע בקיפאון תנועתי, לא נותר מאשר לצאת ולהתמסר ל"שחר החדש" שהגיע.

בשיחה עם ערוץ 7 מספר מנהל הפסטיבל גדי ביטון : "ערב הפתיח יוקדש השנה לכל נשות התנ"ך ויושמע בעתם קול הנשים. באירוע יהיו 18 דמויות של נשים מהתנ"ך שתצגנה קונפליקט וכיצד הן מתמודדות איתו" אומר ביטון ומוסיף:" המופע אמנם מדבר על הקונפליקט בתנ"ך, אבל הוא מוגש בידי זמרים בני זמנינו וזה מראה איך הנשים מתמודדות כיום עם הדילמה של כל אחת ואחת. הערב הזה אני מאמין יגרום לאנשים לחשוב הרבה מי היא עצם חיל?" מסכם ביטון.

במופע צפויים להשתתף כ-200,000 איש ולאור ניסיון העבר הפסטיבל בהחלט מוצלח. יש למה לצפות.