סט בר מצווה
סט בר מצווה FREEPIK

היודאיקה היא אמנות יהודית שהתפתחה לפני שנים רבות. כך כינו למעשה לא יהודים את חפצי האמנות היהודיים שהיו קשורים לאורח החיים היהודי. אלה יכולים להיות פמוטים מעוצבים, כוסות לקידוש, טליתות ועוד. האמנות היהודית התפתחה יחד עם המסורת. בחיי היום יום שלהם יהודים דתיים ומסורתיים זקוקים לפריטים שונים על מנת לקיים אורח חיים יהודי. וזוהי הזדמנות לשדרג את הפריטים האלה באמצעות האמנות.

אילו סוגי יודאיקה קיימים?

פריטי יודאיקה מתחלקים לסוגים שונים. רבים מהם הם פריטים שנועדו לשימוש יום יומי כמו נרתיק לנשיאת טלית, שרשת מגן דוד, חמסה או טבעת מעוצבת. וישנם פריטים שבהם משתמשים בשבתות וחגים כמו כוסות לקידוש, צלחת לפסח, חנוכייה ועוד. העיצוב של תשמישי קדושה אלה ואחרים מתחלק לסגנונות יודאיקה רבים המתבטאים רבות בעיצוב ובחומרים שבהם משתמשים לצורך ייצורם. ישנם פריטים העשויים מכסף, אחרים מאלומיניום, זהב, פליז ועץ. סגנונות יודאיקה רבים הם שמאפשרים את המגוון הרחב, וניתן לבחור את הפריט שאתם זקוקים לו באותו הרגע לקיום אורח החיים היהודי. מעבר לכך, ישנו סגנון מודרני וחדשני יותר מבחינת עיצוב, או סגנון מסורתי של פריטי יודאיקה ברוח של פעם.

כל אחד יכול למצוא תשמיש קדושה מתאים

כל היופי בגיוון של תשמישי הקדושה הוא שכל אחד יכול למצוא את הפריט המתאים לו. נדב ארט דורות של אומנות הוא עסק משפחתי המציע מגוון רחב של תשמישי קדושה. קבלו הצצה לפריטי יודאיקה יוקרתיים שכל אחד היה רוצה שיהיו לו בבית:

  • קופות צדקה – מצוות הצדקה היא אחת המצוות החשובות ביותר. אנו מצווים לעזור לאנשים הזקוקים לכך, ויש אנשים אשר שמים מטבעות כסף מדי יום או בכל שבוע לפני הדלקת שבת. מכל מקום, נעים וטוב לתרום כשיש לנו קופת צדקה מיוחדת ומעוצבת. הקופה עשויה מאלומיניום, זהב או כסף ויש עליה עיטורים יפהפיים. ניתן לבחור את קופת הצדקה לפי הסגנון שלכם.
  • משפך יין לקידוש – מדובר בתשמיש קדושה מודרני שכל אחד פשוט חייב שיהיה לו בבית. מכירים את זה שאתם עושים קידוש, מוזגים לעצמכם יין וצריכים למזוג לכל בני המשפחה כדי שיטעמו מהיין? ובכן, אתם יודעים כי מדובר בפעולה שאורכת זמן ותוך כדי כך נשפך לפעמים יין על הרצפה או על מפת השולחן. משפך יין לקידוש מעוצב ויוקרתי פותר את הבעיה. המבנה שלו כולל כוס אחת מוגבית במרכז המתקן אשר מחובר למספר כוסות. כך שכאשר מוזגים את היין לכוס המרכזית, הוא מגיע בעזרת משפכים לכוסות האחרות.
  • נטלה מעוצבת – מי שמקפיד ליטול ידיים בכל יום אחרי שהוא קם בבוקר או לפני שהוא אוכל לחם, יהנה לעשות זאת עם נטלה מעוצבת כראוי. קיימים עיצובים שונים של נטלות העשויות מאלומיניום, כסף ועוד.

לסיכום, ראינו שתשמישי הקדושה מלווים אותנו בחיים היום יום. לפיכך, הם מתנה נהדרת לכל אירוע. מדובר במתנה בטוחה עבור אנשים דתיים או מסורתיים אשר אוהבים את השילוב העדין בין מסורת לאמנות. מכל מקום, תשמיש הקדושה מתאימים לאירועים משמעותיים כמו בר מצווה, בת מצווה או ימי הולדת במשפחה.