ערב התעוררות בחומש
ערב התעוררות בחומש צילום: ישיבת חומש

בישיבת חומש ערכו אתמול (ראשון) ערב התעוררות במלאת חצי שנה לפיגוע בו נרצח תלמיד הישיבה יהודה דימנטמן הי"ד.

בערב השתתפו כמאה איש ובהם תלמידי הישיבה, מספר בוגרים, אברכי הישיבה, בני משפחותיהם וילדיהם וכן צוות הישיבה.

במהלך הערב הוקראו דברים שהתלמידים כתבו לזכרו של יהודה הי"ד, דברים שכתבו על המצב לאחר הרצח וכן הוקרן סרט אשר מציג את ההתפחות של הישיבה וההתיישבות היהודית בחומש.

ראש ישיבת חומש, הרב אלישמע כהן, השתתף באירוע וחיזק את תלמידי הישיבה ובני משפחותיהם. התלמידים דיברו על האירוע הקשה והמשבר שפקד את הישיבה, אך לצד זאת גם על החיבוק הגדול שקיבלה חומש מעם ישראל, דבר שהוביל לחיזוק התיישבות היהודית במקום ולאלפים רבים שהגיעו למקום על מנת לחזק את הישיבה.

נזכיר כי בישיבה מתקיימות שבתות עם אורחים רבים המגיעים לחזק את המקום. בשבת האחרונה השתתפו כעשרים ממשפחות אברכי הישיבה יחד עם ראש הישיבה. שבוע לפני כן הגיעו למקום תלמידי ישיבת תפוח וכן עוד ישיבות ונערים מכל רחבי הארץ.

מנכ"ל ישיבת חומש, שמואל וונדי אמר: "לצערנו עברנו שנה קשה של אתגרים שהתחילו עם הרצח של חברינו היקר יהודה דימנטמן הי"ד והמשיכו עם התנכלויות רבות מצד מערכת הביטחון שמנסות למנוע את נוכחותנו במקום. עם זאת, למרות הקשיים הרבים, אנחנו עדיין מצליחים לישב יום יום, שעה שעה את המקום ולהתגבר על כל האתגרים הרבים. כמו כן אנחנו רואים התעוררות עצומה לחומש שמחזקת אותנו מאוד ונותנת לנו את הכוחות להמשיך הלאה וליישב את המקום לצד הדבקות בעמל התורה והוצאת האור הגדול של ישיבת חומש החוצה".