בנט עם פעילי ימינה
בנט עם פעילי ימינה צילום: דוברות

ראש ממשלה נפתלי בנט קיים הערב (שני) מפגש עם פעילי מפלגת ימינה ואמר להם כי הוא מתכוון כרגע להמשיך כראש ממשלה חליפי.

"אני רוצה להגיד תודה רבה, בראש ובראשונה, לחברי הסיעה שברגע מאוד קשה של מדינת ישראל לפני שנה, נכנסו לתוך הממשלה מתוך הבנה עמוקה שחייבים לדאוג למדינה שלנו. כולנו נשכבנו על הגדר למען המדינה. זה דרש מהח"כים אומץ לב נדיר. כולנו חטפנו קללות, צעקות ושקרים מבוקר ועד לילה. אבל יש לנו עמוד שדרה, והמעשה שאני הכי גאה בו זה מה שעשינו ביחד" פתח בנט.

הוא הוסיף, "כשקיבלנו החלטה בממשלה על הקמת יישובים ברמת הגולן, ותמכו בהחלטה שרים ממפלגות מרצ ועד ימינה - זה עדיף מאשר שלא עובדים ביחד. נכון, זה לא קל, יש דברים שכל צד צריך לקבל. כל צד מאמין בעמדות שלו, אבל זה טוב שיש את הוויכוח. לא שינינו את הערכים שלנו. לדוגמא, קיבלנו את החלטה לקיים את מצעד הדגלים כמתוכנן ועוד. כשאנחנו ביחד - אי אפשר לשבור אותנו".

בנט אמר לפעילים: "ממשלת ביבי-בן גביר-סמוטריץ׳ לא טובה לישראל, אסור לאפשר לזה לקרות, ואני אומר זאת כאיש ימין. גם הפוך זה לא טוב".

"לחלק גדול מהעם היה מאוד קשה ואני לא מתווכח עם התחושה הזאת. לא צריך להיות אזרח אחד במדינה שנכנס לדיכאון בגלל הממשלה הנבחרת - לא משנה מאיזה צד היא. הקו שצריך להיות - אחדות רחבה. כן, גם עם הקצוות. אם הם מסכימים להניח בצד ויכוחים אידיאולוגיים ולהתמקד בעשייה. האחדות מוציאה את הטוב מהאדם. עכשיו זה זמן לאחדות", ציין.

"מה שצריך לעשות כרגע - לטפל במדינה, בכלכלה, בביטחון ולתת עוד הרבה שנים של שקט מול עזה. צריך להמשיך לטפל באיראן ולהחליש אותה, שלא תוכל לפגוע בנו דרך שלוחותיה", סיכם ראש הממשלה.

במפגש השתתפו גם השרים איילת שקד ומתן כהנא, סגן השר אביר קרא, ח"כ שירלי פינטו, ח"כ לשעבר יום טוב כלפון ומנכ"לית המפלגה סטלה וינשטיין. בתוך כך, היום נועדו בנט וכהנא בארבע עיניים בלשכת ראש הממשלה בכנסת.

גורמים בימינה טענו כי אם יחליט נפתלי בנט שלא להתמודד בבחירות הקרובות ויאפשר לאיילת שקד לרוץ במסגרת ימינה, השר מתן כהנא לא ירוץ ברשימה זו וייתכן שגם ח"כ אביר קארה לא ימשיך בה.