יפה בן דויד
יפה בן דוידצילום: Tomer Neuberg/Flash90

אחרי שהמשא ומתן בין הסתדרות המורים לאוצר הגיע היום (שני) למבוי סתום הודיעו המזכ"לית יפה בן דויד כי מחר תתחדש השביתה בכל רחבי הארץ.

בשל כך לא יהיו לימודים בגני הילדים, בבתי הספר היסודיים ובאולפנים. במוסדות בחינוך המיוחד יתקיימו לימודים כרגיל.

"הסתדרות המורים חוזרת לנקוט בצעדים ארגוניים חריפים לאחר שפקידי האוצר הודיעו כי לא יוכלו לתת הצעה גבוהה יותר מ-8,600 לעובד הוראה מתחיל וכמה מאות שקלים לעובד הוראה ותיק", נאמר בהודעה שהוציאו נציגי המורים.

נזכיר כי הבוקר התקיימה ישיבה במשרדי הסתדרות המורים, בהשתתפות מנכ"לית משרד החינוך דלית שטאובר, הממונה על השכר באוצר, קובי בר נתן ומזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד.

לטענת המורים, האוצר התבצר בעמדתו והיה מוכן להעלות את שכר עובדי ההוראה רק במעט. בהסתדרות המורים סירבו להצעה משום שלדבריהם "אין בה שום בשורה אמיתית לעובדי ההוראה ואין ביכולתה להציל את מערכת החינוך מהמצב הקשה בו היא נמצאת:.

מזכ"לית ההסתדרות, יפה בן דויד, הסיבירה: "אנחנו מנהלים כבר חצי שנה מו"מ עם פקידי האוצר וההצעה היחידה שהם שמו היא פשוט לעג לרש. לפקידים שם לא אכפת מכלום. לא מחינוך, לא מהתלמידים ולא מההורים".

"אנחנו חוזרים ומזהירים שלמרות נסיונות רבים שלנו ומחוות של רצון טוב כגון הפסקת העיצומים, האוצר מתעקש לא לפתור את המשבר ומוביל את ישראל לכאוס גם בשנת הלימודים הבאה. אני קוראת שוב לראש הממשלה החליפי, יאיר לפיד, ולשר האוצר, אביגדור ליברמן, להתערב אישית במו"מ ולדאוג שפקידי האוצר יחליפו דיסקט ויראו את טובת מערכת החינוך והמדינה לנגד עיניהם", דברי בן דויד.