עו"ד עדי קידר
עו"ד עדי קידר צילום: חוננו

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו נפגש היום (שני) לראשונה עם העצור היהודי בשומרון שהיה מעורב באירוע בו מת פלסטיני.

הפגישה נערכה במתקן השב"כ בו מוחזק העצור, וקידר שמע את גרסת העצור לאירוע, את מה שעובר עליו בחקירות השב"כ ופרטים על האירוע עצמו.

"הזדעזעתי לגלות כי הוא נמצא במצב נפשי וגופני קשה ביותר", אמר עו"ד קידר לאחר המפגש. "מסתבר כי כל הטענות שנטענו על ידו התבררו כנכונות. נגבתה ממנו תלונה מסודרת על ידי חוקר ואני מקווה מאוד שהדברים ייבדקו בהמשך.

"לגופו של עניין, נראה על פניו שהאירוע אינו אירוע שהיה צריך להיחקר על ידי השב"כ, אירוע שבינו לבין אירוע ביטחוני אין שום דבר וחצי דבר, שכל כולו נוצר והחל ביוזמת הפורעים הערבים שמסתבר שהם מחבלים. על כן אנחנו דורשים הפסקה מיידית של חקירת השב"כ, ועד לאותו מועד לא נמסור את גרסתנו באופן מלא", כך קידר.

נזכיר כי הבוקר פורסמה ההתעללות שעבר העצור בעת חקירתו. על פי הפרסום הוא נגרר עירום על הריצפה בשב"כ, נאלץ לעשות את צרכיו על עצמו, וכן עבר אירוע לבבי במהלך החקירות.

פרסום זה, שכאמור אושר על ידי העצור בפגישה עם עו"ד קידר, מצטרף לכך שהעצור נחקר ארבע חקירות במהלך 24 שעות ללא אפשרות שינה וכן חקירה גם במהלך השבת למרות היותו שומר תורה ומצוות.

בתוך כך, מאות בני אדם הפגינו הערב (שני) מחוץ לכנסת במחאה נגד המעצר והחקירות הקשות אותם עובר העצור. בהפגנה השתתפו חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ', איתמר בן גביר, אופיר סופר, מיכל וולדיגר, שמחה רוטמן ואבי מעוז.