כיתה
כיתהצילום: ISTOCK

השביתה במערכת החינוך מתחדשת: אחרי שהמשא ומתן בין הסתדרות המורים לאוצר הגיע למבוי סתום הודיעה יפה בן דויד כי הבוקר (שלישי) תושבת מערכת החינוך בכל רחבי הארץ.

בשל כך לא יהיו לימודים בגני הילדים, בבתי הספר היסודיים ובאולפנים. במוסדות בחינוך המיוחד יתקיימו לימודים כרגיל.

אתמול התקיימה ישיבה במשרדי הסתדרות המורים, בהשתתפות מנכ"לית משרד החינוך דלית שטאובר, הממונה על השכר באוצר, קובי בר נתן ומזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד.

לטענת המורים, האוצר התבצר בעמדתו והיה מוכן להעלות את שכר עובדי ההוראה רק במעט. בהסתדרות המורים סירבו להצעה משום שלדבריהם "אין בה שום בשורה אמיתית לעובדי ההוראה ואין ביכולתה להציל את מערכת החינוך מהמצב הקשה בו היא נמצאת.

מזכ"לית ההסתדרות, יפה בן דויד, הסיבירה: "אנחנו מנהלים כבר חצי שנה מו"מ עם פקידי האוצר וההצעה היחידה שהם שמו היא פשוט לעג לרש. לפקידים שם לא אכפת מכלום. לא מחינוך, לא מהתלמידים ולא מההורים".

"אנחנו חוזרים ומזהירים שלמרות נסיונות רבים שלנו ומחוות של רצון טוב כגון הפסקת העיצומים, האוצר מתעקש לא לפתור את המשבר ומוביל את ישראל לכאוס גם בשנת הלימודים הבאה. אני קוראת שוב לראש הממשלה החליפי, יאיר לפיד, ולשר האוצר, אביגדור ליברמן, להתערב אישית במו"מ ולדאוג שפקידי האוצר יחליפו דיסקט ויראו את טובת מערכת החינוך והמדינה לנגד עיניהם", דברי בן דויד.

שר האוצר אביגדור ליברמן הגיב: "השביתה מיותרת ופוגעת בתלמידים ובהורים ולא משרתת גם את ציבור המורים. אין מחלוקת שצריכים להעלות את שכר המורים משמעותית. אני קורא ליפה במקום לשבות - לשבת. רק ככה אפשר להגיע להסכם אמיתי שישדרג את מערכת החינוך".

עוד הוסיף בראיון לכאן ב': "יש פה התנהלות כוחנית, יפה בן דויד חיפשה הזדמנות להפגין שרירים. במו"מ תמיד יש עליות ומורדות, וההתנהגות הזאת לא מקובלת".