יעקב וידר
יעקב וידר צילום: חזקי ברוך

עיריית בני ברק הגישה תביעת דיבה על סך 300,000 שקלים נגד חבר מועצת העיר מסיעת הליכוד יעקב וידר.

את התביעה הגישה העירייה בעקבות האשמות של חבר המועצה כלפי העירייה על שימוש בכספי ציבור תוך טענות על שוחד ומרמה בעת חלוקת חבילות מזון למשפחות נזקקות תושבי העיר בני ברק. וידר דרש לפתוח בחקירה מקיפה בנוגע לחשדות שהעלה אך הקואליציה העירונית הפילה את ההצעה.

וידר מסר בתגובה: "הם מ-פ-ח-ד-י-ם! אחרי ששלחו מכתבים זועמים לכל העולם, הבוקר עסקני העירייה הגישו נגדי גם תביעת השתקה לבית המשפט. עשרות שנים הם עשו מה שבא להם בכספי ונכסי הציבור אבל מאז שהציבור שלח אותי למועצת העיר ולוועדת הביקורת נהיה להם קשה יותר ויותר, וטוב שכך. אני לא מפחד מהם. אמשיך לייצג את התושבים ולהיאבק נגד השחיתות ועכשיו נוכיח את האמת גם בבית המשפט וננצח אותם גם שם".

במכתב ששלח יעקב וידר למועצת העיר לאחר חג הפסח ובגינה העירייה תובעת אותו, הוא כתב: "בערב החג אישרנו פה אחד העברה מיוחדת של כספי ציבור בהיקף של 856,000 ש"ח לצורך מבצע לחלוקת קמחא דפסחא, עבור הציבור הכי מוחלש בעיר – יתומים, אלמנות ומשפחות במצוקה".

"בהתאם לבקשה המפורטת של אגף הרווחה, אישרנו סעיף תקציבי חדש שמספרו 1842212780 תחת השם 'סלי מזון למשפחות במצוקה' והוצגו קריטריונים מפורטים וברורים שקבע אגף הרווחה לחלוקת הכספים".

"על אף כל זאת ולצערי הרב, נראה כי גם הפעם העסקנים לא הצליחו להתגבר על יצרם וזאת על אף שהיה מדובר בערב חג ובכספים שמיועדים ליתומים, אלמנות ומשפחות במצוקה... אגף הרווחה טען כי לא קיבל את הכסף ולא ביצע כל חלוקה לנזקקים. לאן הועברו הכספים?'', שאל וידר.