הרב יעקב יקיר מארגון 'תורת המדינה' התארח באולפן ערוץ 7 לשיחה על המאבק שהסתיים בניצחון מול הכוונה לכלול את ישראל באמנת איסטנבול.

"שמענו את המשנה ליועמ"ש אומר שכרגע אי אפשר לקדם בממשלת מעבר את אמנת איסטנבול, אבל עוד קודם כשפגשנו את שר המשפטים, גדעון סער, לשימוע ארוך ומקצועי על אמנת איסטנבול הוא שמע ואמר שעוצרים וחושבים. הוא הבין שזה לא מה שהציגו לו ולא מדובר רק בכותרת המאבק באלימות נגד נשים, אלא במשהו שנמצא במחלוקת ציבורית בישראל וצריך לחשוב", אומר הרב יקיר וחותם: "בקרב הזה ניצחנו".

על מהות המחלוקת הציבורית סביב אמנת איסטנבול מסביר הרב יקיר כי "היה כאן תהליך שקט וסמוי של קידום ההצטרפות של מדינת ישראל לאמנה על ידי גורמים פמיניסטים רדיקאליים וחברי כנסת קיצוניים כמו עאידה תומא סלימן. זה עבר מתחת לרדאר והמחקר שלנו זיהה את התהליך הזה, הציף אותו לעוד גופים של נשים גברים דתיים וחילוניים, שהבינו שמשנים לנו כאן את כל הסדר של החיים בישראל, רוצים לכפות עלינו הגדרות חדשות בחינוך, במשפחה, בדת וביהדות ואמרו שלא כך חותמים על אמנה. אנחנו לא רוצים להעביר את הסמכות לקביעת סדר החיים הציבוריים שלנו בישראל מהכנסת למועצת אירופה".

הרב יקיר רואה בהתנגדותה של שרת התחבורה מירב מיכאלי עדות לצדקת דרכם של ארגונו וארגונים נוספים שחברו אליו כדוגמת פורום הארגונים למען המשפחה, המרכז למדיניות הגירה, פורום קהלת, חברי כנסת ובהם בצלאל סמוטריץ', שלמה קרעי ושמחה רוטמן שהוביל כנס מיוחד סביב האמנה. "אנחנו מתנגדים לסדר העולמי החדש של מירב מיכאלי".

מירב מיכאלי אומרת שהמשפחה הגרעינית היא המקום המסוכן ביותר לילדים, היא אומרת שהובלת המשפחה על ידי ההורים היא כאב וסבל להורים, היא אומרת שכדאי להנפיק להורים אישור הורות מהמדינה ושכדאי שלא יהיו רק שני ההורים אלא עוד כמה שאינם ההורים הביולוגיים שלהם. אמנת איסטנבול לא מתמודדת עם אלימות אלא מנסה לשנות את כל הסדר של המשפחה במדינת ישראל. אנחנו אמרנו לא, אנחנו מאמינים במשפחה היהודית, ביציבות ובנאמנות שבה, במחויבות של איש לאישתו ובהובלת המשפחה על ידי ההורים".

הסוגיה עלתה לדיון ציבורי במספר מקומות ובהם כלי התקשורת, ובהקשר זה מציין הרב יקיר את ערוץ 7 כפורץ דרך בשיח סביב האמנה ומשמעותה, והדבר הגיע לסדר היום הלאומי והבינלאומי. "אמרנו שאנחנו סבורים שהאמנה הזו רק תגביר את האלימות, שהמלחמה בין גברים לנשים רק תתעצם. יש ללכת על האהבה והאחווה והקדושה שבין איש לאישתו".

לדבריו הניצחון מול אמנת איסטנבול הוא הוכחה לכך שניתן לנצח מתוך ערכי התורה בעבודה מאומצת ומשותפת של מכלול ארגונים שמרניים ומסורתיים הפועלים יחד ומצליחים להסיט את הספינה לתוואי הנכון. "המודל הזה יכול לתת לנו הרבה תקווה גם במקומות אחרים", הוא אומר ומספר כי בתחילת הדרך היו מי שאמרו שהמאבק חסר סיכוי בשל עלויותיו הגבוהות, אך כאשר המאבק הוא על האמת מול השקר אין מנוס ממאבק ומלחמה, ואז 'הקטון יהיה לאלף', כפי שאכן היה מול אמנת איסטנבול והניצחון בקרב יכול להוביל לניצחונות רבים נוספים בקרבות נוספים.