ראש ישיבת כסא רחמים, הרב מאיר מאזוז, הבהיר היום (שלישי) כי הוא לא התיר לעלות להר הבית בשום דרך. זאת לאחר ששיבח את יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר שעולה רק למקומות המותרים בהר הבית.

"יש הרבה שטעו בדברים שאמרתי וחשבו שאני מתיר לעלות להר הבית", אמר הרב מאזוז היום. "אני לא מתיר ולא עליתי וגם לא אעלה".

"אמרתי שלא כדאי לעורר מחלוקות על הדבר הזה מכיוון שהידידים שלנו במרכאות מחכים לנו בפינה", ציין. "יש מחלוקת בין החרדים? בואו נוסיף ונוסיף. זה גרם לכל מה שקרה בעם ישראל בשנים האחרונות. ליטאים וחסידים, מסכנים ומטומטמים".

הוא שב והדגיש: "צריכים אנחנו להתאחד. צריך לדעת להיזהר. הדבר הזה הוא לא מותר. בשום פנים לא ללכת לעלות להר הבית".

הרב מאזוז מגיב לדברי הרב יצחק יוסף על בן גביר מתוך השידור

כפי שפורסם, בשיעורו במוצאי שבת אמר הרב מאזוז, "יש ערבים שנלחמים בנו ועושים לנו צרות, ועכשיו מפחדים שיקח (בן גביר) כמה קולות מאגודה וש"ס. מה הקשר? אדם שעושה טוב למען עם ישראל והוא לא שומר כמו שצריך, בעיקר שהעליה להר הבית, יש פוסקים שמתירים, המאירי והרב עובדיה שכתב שאין כרת".

הרב הביא את דברי הרמב"ן שבזמנינו השכינה לא נמצאת בהר הבית ויש מקומות שהם ללא חשש כרת בכלל ושבטוח העולים להר הבית נזהרים. הרב הבהיר כי בן גביר עולה אך ורק למקומות המותרים ובכפוף לכללי ההלכה. "לא באתי לדבר על איתמר בן גביר אם הוא נכנס או לא נכנס, אלא על כל מי ששומר על ארץ ישראל ונלחם בשבילה, ועכשיו נתנו לערבים 52 מיליארד על לא דבר, יבואו ויחנכו אותו".