אהרון רזאל ודוד דאור
אהרון רזאל ודוד דאורצילום תמונת יח"צ ועטיפה: מתי שריקי

אהרן רזאל מוציא סינגל נוסף ורביעי מתוך אלבומו החדש '13' אשר רוקם עור וגידים בימים אלה ממש וצפוי לצאת בקיץ הקרוב. הסינגל, שנקרא "שמע ישראל" הוא דואט מפתיע ומרגש עם דוד ד'אור.

כמו תמיד, מאחורי שיר חדש של אהרן, מסתתרת תובנה, אמירה, וורט אמיתי. אז למה באמת מכסים את העיניים כשאומרים את 'שמע ישראל', הפסוק הכי מפורסם בתפילה, ואולי בכל היהדות?

ובכן מסביר אהרן, כאן טמון סוד עמוק: הגעת לרגע שיא בתפילה! זה הזמן שמביטים פנימה, כמו הרגע שמכסים פני כלה לפני החופה. "החיבור כל כך עמוק ופנימי שאתה מבקש להתייחד עם הנשמה, ללא המציאות החיצונית של העולם. במילה 'שמע' אתה מקשיב וצולל עמוק לבאר האמונה שבך".

השיר גם מרמז על רבי עקיבא אחד מעשרת הרוגי מלכות שקרא קריאת שמע כשיצאה נשמתו בטהרה. "הנר כבה.. העיר סגרה דלתה", נכתב בהשראת המדרש בו מלמד רבי עקיבא, שגם אם נראה שדברים לא הולכים כשורה, חכה. עוד יתברר שכל מה שעושה הבורא הוא לטובתך!

אהרן הלחין את השיר כשישב לנגן על הפסנתר. "המנגינה החלה עולה ועולה, כאילו מושכת אותי למעלה בעל כרחי. מיד דמיינתי באזניי את קולו המלאכי של חברי היקר דוד ד'אור. כל כך שמחתי שהוא התחבר לשיר הזה, אני מרגיש זכות לארח אותו בשיר בו שזורים מילים חדשות שכתבתי לצד הפסוק המפורסם 'שמע ישראל'...".

את דוד, בעל הקול המופלא, הכיר אהרן במהלך לימודיהם באקדמיה למוסיקה בירושלים, לפני 25 שנה. "זכינו להופיע יחד במשך השנים, אבל החיבור המיוחד שקרה כאן, הפתיע גם אותי. זהו כח ה'ביחד', של התחברות ואחדות אמיתית".