בריכת שחייה
בריכת שחייהFREEPIK

ישראל היא מדינה לוהטת וזה לחלוטין תרתי משמע. מדוע? כי למרות שאין על הארץ הנהדרת שלנו, הקיץ שלנו חם ואפילו חם מאוד, ובין אם נודה בכך או שנעדיף להתלונן (מה שאנחנו מאוד אוהבים לעשות!) אנחנו אוהבים זאת, ובמיוחד כשאנחנו יושבים בבריכה עם כוס ברד. הבריכות, שהולכות ידי ביד עם עונת הקיץ, ומאז ומתמיד היוו אטרקציה לצעירים, מבוגרים ומשפחות. יש משהו בוויזואליות המרשימה שלהן, המים הקרירים והמזמינים, ואפילו בריח של הכלור (אל תכחישו!) שגורם גם לחובבי החופים, וגם לאלו שבכלל אוהבים לשבת במזגן, להתמסר ליום כיף בבריכה. לכן, זה רק טבעי שיש אנשים שמעוניינים לבנות בריכת שחייה בחצר, או לחילופין עסקים שמעוניינים לבנות בריכה למטרות שונות כגון אימוני שחייה, לימוד שחייה, אטרקציה ללקוחות, ועוד.

אז אילו סוגי בריכות שחייה מומלצות לבנייה ומה הייחוד שלהן?

בין הסוגים השונים של בריכות, קיימים שלושה סוגים בולטים במיוחד בקרב הציבור הישראלי והם:

בריכות בטון- בריכת שחייה מבטון מוכרת בעיקר בזכות העמידות הגבוהה שלה והיכולת להתמודד עם העומסים המשמעותיים על המבנה כגון משקל האדמה מחוץ לבריכה ומסת המים המוחזקים בתוך הבריכה. בנוסף לעמידותה, בניית בריכות שחייה מבטון מעניקה לנו את הגמישות לעצב את הבריכה ואת צורתה על פי הרצונות והצרכים שלנו הן מבחינת צורה והן מבחינת גודל. יחד עם זאת, כיוון שמדובר בשכבות בטון ובבניה מורכבת שתשמר את הבריכה לשנים רבות ותמנע שחיקה מהירה ונזקים בעתיד, תהליך הבנייה הוא יחסית לא פשוט או מהיר ועלות הבנייה של בריכת בטון היא בין הגבוהות (ביחס לבריכות אחרות).

בריכות פיברגלאס- למי שלא יודע, פיברגלאס הוא חומר העשוי ממיליוני סיבים דקיקים שזורים של זכוכית המכוסים בשרף פוליאסטר, וכיוון שהוא חומר יציב ועמיד להפליא הוא משמש כחומר בנייה לבריכות( אך לא רק!). כמו כן, בניגוד לבריכת הבטון, התהליך של בניית והתקנת בריכות פיבגלאס הוא מהיר ופשוט, ובעיקר כי הבריכה עצמה אינה נבנית במקום, אלא במפעל ייצור, ומגיעה אל הלקוח כיחידה מוגמרת מוכנה. בנוסף, בריכות פיברגלאס לא חייבות להיות ממוקמות בתוך האדמה, וניתן להשאיר אותן מעל פני השטח, בין אם מדובר בגינה, גג, או חצר. לא פחות חשוב, עלויות הייצור ווההקמה של בריכת הפיברגלאס הן נמוכות באופן משמעותי ביחס לסוגי בריכות אחרות, מה שהופך אותן למבוקשות, ובעיקר לגגות ובתים פרטיים.

בריכות מתועשות- מעבר לכך שהן קלות לתחזוקה, הייחוד הבולט שלהן זו עמידותן הגבוהה והקמתן הקלה והמהירה. בריכות מסוג זה בנויות משילוב של בטון ויריעות עמידות והן כנראה בין הנפוצות והמועדפות בישראל, ובעיקר עבור אלו שמעוניינים להשקיע בבריכה עמידה לטווח ארוך של שנים, מבלי להתמודד עם בנייה מורכבת ועלויות גבוהות.

חשוב לציין שעבור בניית בריכת שחייה נדרש היתר בנייה מהרשות המקומית!

מעוניינים לבנות בריכה שחייה פרטית? הכירו את חברת לוקספול

לוקספול קבלן בריכות שחייה החברה המובילה בארץ בבנייה, התקנה ואחזקה של בריכות שחייה. מעבר להתמחות שלהן בבניית בריכות שחייה מבטון, בריכות פיברגלאס ובריכות מתועשות, הם מציעים שירותיה נוספים הכוללים שיפוץ בריכות, והתקנה של חדרי מכונות, מערכות חימום, ומשאבות. כמו כן, ניתן לרכוש אצלם את כל הציוד הנלווה והאביזרים החשובים לתחזוקה שוטפת של הבריכה כגון כימיקלים, מכשירי מלח, רובוטים לניקוי הבריכה, וכיסויים. כפי שוודאי אתם יודעים בניית בריכת שחייה היא השקעה לא מבוטלת והיא דורשת מקצועיות, יסודיות, ובעיקר הכרה מעמיקה של התחום, הן מבחינת אופרציה, והן מבחינת בירוקרטיה. אז אם החלטתם סופסוף לבנות את הבריכה שתמיד חלמתם עליה, חברת לוקספול תשמח לעמוד לשירותכם.