ג'ונתן גרינבלט, מנכ"ל הליגה נגד השמצה
ג'ונתן גרינבלט, מנכ"ל הליגה נגד השמצה Michael Brochstein/SOPA Images/LightRocket via Getty Images

הליגה נגד השמצה משיגה את תוכנית COMBAT שמטרתה להיאבק ולעצור את האנטישמיות שמרימה ראש בכל רחבי העולם.

מדובר בגישה מקיפה בת שישה חלקים המיועדת לממשלות ולהנהגות מקומיות, על מנת להילחם באנטישמיות מקומית ועולמית.

התוכנית מקדמת את המטרות הבאות: לגנות את האנטישמיות, להתנגד לשנאה ולקיצוניות המונעת על ידי אנטישמיות, להפוך קהילות לבטוחות מפני אנטישמיות, לחסום אנטישמיות באינטרנט, לפעול נגד אנטישמיות עולמית, ללמד על אנטישמיות, לגנות את האנטישמיות, לאשר ולשפר את חוקי פשעי השנאה, לעצור את התפשטות האנטישמיות באינטרנט ולהגן על מוסדות יהודיים שלעתים קרובות ממוקדים במעשים אנטישמיים.

הליגה נגד השמצה מתכננת להמשיך לספק כלי הסברה על מנת לקדם את סדרי העדיפויות, לרבות פגישות וירטואליות ואישיות עם קובעי מדיניות.

בשנה שעברה, נערכו יותר מ-200 פגישות עם מחוקקים ועשרות פגישות עם בכירי ממשל ביידן. בנוסף, קבוצת המנהיגות הצעירה של הליגה הייתה מעורבת ביותר מ-150 פגישות עם קובעי מדיניות. הנהגת הליגה נגד השמצה העידה חמש פעמים בפני ועדות הקונגרס.

"תקריות אנטישמיות עולות לרמות חסרות תקדים. אנחנו צריכים גישה כוללת ושלמה של הממשלה ושל החברה להגנה על קהילות יהודיות מבית ומחוץ", אמר ג'ונתן גרינבלט, המנכ"ל העולמי של הליגה נגד השמצה. "על המנהיגים שלנו לדבר בבהירות מוסרית ולקחת את המושכות לידיים בכל הקשור בעצירת האנטישמיות - ותוכנית ה-COMBAT שלנו תעצים תומכים ותעודד אותם לשתף פעולה עם קובעי מדיניות, על מנת להפסיק את האלימות ולהגן על קהילות יהודיות".