ח"כ ניר ברקת מהליכוד מגיב למאמר שפורסם בעיתון "הארץ", שבו נטען כי ברקת הוא "הפוליטיקאי החלול בישראל".

בראיון באולפן ערוץ 7 אמר ברקת: "כשהתקשורת של השמאל מזהה איום אז היא מתנפלת. הם יודעים היטב שאני יודע להעביר שבעה מנדטים מצד לצד. הם רואים ביכולת שלי להביא מנדטים של ימין רך ושל אנשים שבעבר הצביעו ליכוד ולא עשו זאת בבחירות האחרונות וחוששים מהעובדה שאני מגנט של מנדטים".

ברקת מסרב להתייחס לאפשרות שנתניהו לא יוביל את הליכוד לקואליציה הבאה. "נתניהו הוא האדם הכי מתאים להוביל את המדינה. הניסוי הזה עם התנועה האסלאמית שכל אחד מושך לכיוון שלו - כשל. אין אנשים שעוברים מהמרכז לשמאל, יש מעבר רק לכיוון ימינה. לכן, אנחנו יחד עם בנימין נתניהו נרכיב ממשלת ימין שתוביל המדינה לכיוון הנכון".

"אני מציע לכולנו להתמקד באיך מנצחים ואנחנו יכולים לנצח. זה בידיים שלנו, כי אנחנו מציגים חלופה יותר טובה. הציבור מבין שיש כאן כישלון נחרץ ביוקר המחייה, בביטחון האישי ובגאווה הלאומית ומי שיכול להוביל את המדינה זה רק הליכוד. אני מציע לא לעסוק במה יקרה אם לא ננצח", מוסיף ברקת.

לשאלה איך הוא מתייחס לדברי ח"כ דודי אמסלם על אפשרות לשילוב מפלגת רע"מ אחרי שיש קואליציה הנשענת על רוב ציוני הוא עונה, "גם דודי תיקן את דבריו. אנחנו לא נשב עם אנשים שסדר היום שלהם 180 מעלות מהמחנה הלאומי. אנחנו ציונים, פטריוטים, מאמינים במדינה יהודית ודמוקרטית וסדר היום שלהם לא שם.

''כשהייתי ראש העיר בירושלים שדרגנו באופן משמעותי את איכות החיים של התושבים הערבים. אנחנו מחוייבים לערביי ישראל, אבל יודעים מי לא בסדר ולמי יש רעיונות אנטי ציוניים ובהם נילחם. נעבוד מול מי שרוצה לשתף פעולה, אבל בקואליציה ובממשלה לא תשב תנועה אנטי ציונית כמו התנועה האסלאמית".

חבר הכנסת ברקת חושב שרע"מ אינה "נחמדה" כמו שהיא מציגה את עצמה. "אני יודע לזהות זאב בעור של כבש. בכל מדינות ערב מבינים את התפיסה של התנועה האסלאמית ומרחיקים אותם מהשלטון. מי שבא עם סדר יום אסלאמי באידיאולוגיה שלו לא ישב איתנו בקואליציה. אנחנו מחפשים את הדרך לחיות בשלום ובשלווה עם שכנינו אבל לא ניתן מקום בקואליציה לתנועה שבאה עם סדר יום קיצוני".

ומה עם שילוב של איתמר בן גביר בממשלה הבאה? "אנחנו מסתכלים על מה שקרה עם השמאל שהכניס את התנועה האסלאמית לכל הקואליציה. בעינינו אף אחד לא פסול במחנה הימין".

ברקת גם מציין שלא נכון כעת לעשות חישובים לגבי מפלגות כמו ימינה או תקווה חדשה. "אני מעריך שהציבור מתפכח וחלק גדול מהתומכים שהיו אנשי ימין והצביעו למפלגות שבסוף לא היו ימין יחזרו הביתה. בוא נראה מי ישרוד את הבחירות הקרובות, אנחנו נבוא עם סדר יום ברור ופטריוטי ואחר כך מי שירצה להצטרף לסדר היום ולא פוסל את נתניהו, נשמע אותו ונדון איתו".

ברקת מציב מבחינתו את היעד. "המטרה היא להגדיל את גוש הימין ולבחון איך עושים את הצעדים הנכונים לא רק לנו אלא לכל הגוש כמכלול. האתגר שלנו הוא גושי ולא תנועתי ספציפי ועלינו לדעת לפעול ביחד כי לעבור את ה-61 זה לא פשוט".