הרב אפרים גי'אמי
הרב אפרים גי'אמיצילום: שגיא בן לישא

ביום חמישי האחרון נערך כנס גדול בסימן עשור לישיבת גבעת אולגה במלון ריזורט בחדרה בהשתתפות מאות תלמידים, בוגרים וידידי הישיבה לאורך השנים.

במרכז האירוע הושקה תכנית גיוס ההמונים "אל העשור הבא", בה נרתמו התלמידים והבוגרים להקמת קרן הבנין ורכישת שלב א' של פנימיות התלמידים בישיבה.

בדבריו לתלמידים ולבוגרי הישיבה אמר הרב אפרים ג'יאמי, "כל אחד כאן היום הוא יעד. יעד של אהבת תורה, יעד של קירוב לבבות, יעד של חיים של תורה. רבינו הרב צבי יהודה זצ"ל ציווה אותנו להעמיד גדודים של מאמינים, אלו אנשים שמלאים בעולם של אמונה בכל השכבות של האומה הישראלית".

ממשיכים בתנופה בישיבת גבעת אולגה. הצטרפו לגיוס ההמונים

אל העשור הבא - מחזיקים אהבה לישיבת גבעת אולגהישיבת גבעת אולגה

'אני לא מדבר אתכם על עוד קצין דתי בצבא, או אנשי עשייה דתיים, זה ברוך ד' יש הרבה, זה לא מה שחסר. חסר גדודים של מאמינים, אנשים שהם נושמים תורה ויש להם קשר אמיץ לבית המדרש ולתלמידי חכמים, אנשים שהיתד שלהם תקועה בבית המדרש ומתוך החיבור הזה הם באים לכל עולם המעשה. התפילה שלי שנזכה יחד להוציא בני תורה תלמידי חכמים שנמצאים בכל עולם העשייה של מדינת ישראל".

הרב ג'יאמי הדגיש, "ברוך ד', אנחנו שמחים ומודים לקב"ה שהוליד אותנו בדורות של גאולה להיות שותפים בתקומת מדינת ישראל', יחד עם זה אנו עוברים בירורים גדולים מאוד וקשים מאוד ביחס לכל הזהות היהודית שלנו. יש רוחות שמנסות לחנוק את כל האמונה שלנו ועולם הערכים שעליהם מושתתת מדינתנו. אבל תדעו לכם - עם ישראל חי, אנחנו רואים את זה בכל מקום כמה העם צמא, כמה הנשמה מפעמת בקרבו בכל מלא העוצמה. המטרה של כל הבירור הזה הוא שנצא ממנו מחוזקים יותר ונבין עוד יותר מה אנחנו עושים כאן אחרי אלפיים שנה, וחלק מזה זה התפקיד שלנו, של בתי המדרשות בעם ישראל. כל אחד כאן הוא חייל בגדוד של המשימה הגדולה הזאת, להפיח את הנשמה במדינה האהובה והיקרה שלנו".

בשיחה עם ערוץ 7 על המפעל הגדול שהרב זכה להקים, אומר הרב ג'יאמי: "הישיבה הזאת לא שלנו, זאת ישיבה בין כל הישיבות, ב"ה יש לנו שמחה אדירה להיות ישיבה! אם תשאל את האות אל"ף מה מיוחד בך? הדבר הראשון שהיא תענה לך - המיוחדות שלי זו הזכות הגדולה להיות חלק מכל ספר התורה המיוחד הזה".

יחד עם זאת אומר הרב: "ברוך ד' זכינו לסייעתא דשמייא גדולה בכל תהליך ההקמה של הישיבה, בישיבה חשים יותר את התורה כמציאות של תורת חיים, כמציאות של שמחה ועוז, כמציאות של אהבה. אחד מהיסודות של הישיבה זה האהבה! אהבה גדולה שקיימת פה לתורה, לתלמידי חכמים, ואהבה עצומה לכל תלמיד, את הבחורים פה, אנחנו אוהבים עד בלי די כי אי אפשר שלא לאהוב אותם. נוסף לכך, יש כאן מסירות נפש מיוחדת של הרמי"ם שמשקיעים בלי סוף בכל נשמה ונשמה שהקב"ה מזכה אותנו לגעת בה. זאת לא מסירות נפש מתוך טוב, זה העבודה שלי - מה אני אעשה? אין ברירה. זאת מסירות מתוך אהבה אמתית לכל התלמידים ממש".

ממשיכים בתנופה בישיבת גבעת אולגה. הצטרפו לגיוס ההמונים

"הישיבה שינתה לי את החיים", אומר פריאל סודרי אחד מאברכי הישיבה המתגורר בגבעת אולגה. "אני מרגיש שנולדתי מחדש. הקשר שלי עם התורה, כל העולם הרוחני שלי בתורה ובאמונה קיבל משמעות אחרת".

על החיבור המיוחד שבין התלמידים לשכונה אומר הרב: "כשם שאנחנו אוהבים את כל התלמידים שלנו פה ושמחים בגדילה שלהם, כך אנחנו אוהבים ושמחים להיות חלק מהשכונה פה וחלק מכל העיר חדרה. ההשפעה של הישבה על השכונה היא השפעה גדולה מאד, דבר ראשון בהשפעה הסגולית שלה - כשהגענו לכאן לא הייתה שום ישיבה בכלל, מתל אביב ועד חיפה וב"ה מאז שהגענו פרחו וצמחו עוד ועוד ישיבות, כן ירבו בע"ה".

"נוסף על כך, יש גם השפעה מעשית מאד גדולה ב"ה, החברה כאן מתנדבים בבתי ספר, בתיכונים באזור, תכניות בר מצווה וחונכויות לילדים, החבר'ה הולכים ברגל כל ערב שבת לעשות קידושים בבית חולים, כל ערב שבת אנחנו יוצאים לרקוד בשכונה ואנשים מתענגים על זה. יש כאן גם את עמותת 'שערי הדעת' של הרב רפאל שהיא גם כן נותנת הרבה מאד לשכונה בקירוב לבבות והפצת תורה וחיבור לקהלים נוספים".

''כל מי שהיה כאן בשכונה לפני עשר שנים, יודע היום שהשכונה התקדמה המון. התושבים מעידים שהשכונה השתנתה מקצה לקצה', "הישיבה שינתה את פני השכונה, עשתה פה טוב לכולם, הרבנים משכו אחריהם את כל תושבי אולגה", אומר לנו מאור מהפיצה השכונתית.

"לא סתם מחירי הנדל"ן עולים בגבעת אולגה ובכל האזור", אומר הרב בחיוך.

בסיום פונה הרב באופן אישי לתומכים בישיבה, "ב"ה הביקוש לישיבה הולך וגדל, הגדילה של הישיבה בשנים האחרונות היא חסרת תקדים, המפעל הגדול הזה חייב להמשיך. על מנת שנזכה להמשיך את הרוח הגדולה הזאת יצאנו לקמפיין שהמטרה שלו לבנות פנימיות לתלמידים ולהקל מהעול הכלכלי של תשלומי השכירות. הישיבה זקוקה לשותפות שלכם ולנדיבות שלכם, על מנת שהאש של אולגה תמשיך לחמם ולהאיר את הלבבות בכל הצפון".

ממשיכים בתנופה בישיבת גבעת אולגה. הצטרפו לגיוס ההמונים