יצחק וינוקור
יצחק וינוקור צילום: שירה ביליג

"ביום חורף אחד התיישב ערן בר אל ללמוד מעט נתיבות שלום, והיה שם קטע אחד שמשך לו את העיניים והוא הרגיש שהוא מדבר בדיוק אליו. קטע שדיבר על זה שכאשר המידות הרעות משתלטות על האדם, זה בגלל שהוא מצומצם בקטנות המח והלב ולא רואה את זולתו.

"התרגשתי מאוד" הוא מספר, "הרגשתי שהקטע קורא לי לעשות תשובה בדיוק על זה ושיתפתי בתחושה את יצחק וינוקור, חבר, מוזיקאי ומטפל במוזיקה שאני בקשר עמוק איתו - אבל לא יומיומי, והוא שיתף בחזרה שגם הוא בקטנות מוחין במצב אישי מסוים. שמעתי פה קריאה שקטה לעזרה והתקשרתי. שוחחנו ארוכות".

"בסיום אמרתי לו שהוא כתב פעם שיר שהוא ממש יהלום שיש בידו, ויש להזכיר אותו קודם כל לעצמנו ואחר כך לעם ישראל כולו. ואז התחלנו לעבוד במלוא המרץ על הוצאת השיר - גייסנו חברים, מתנדבים ותומכים. בנינו הדסטארט. אנשים התגייסו לתמוך, להלוות כסף, לפרגן ולהפיץ. היה מאוד מרגש, והנה, סוף סוף, השיר יוצא".


על הקליפ הוא מספר שכמה חודשים לפני שהשיר יצא הוא שמע בתכנית של הרבנית ימימה ראיון עם בחורה מרשימה מאוד - בימאית וצלמת בשם שירה ביליג. "ראיתי עבודות שלה והחלטתי שהיא תעשה את הקליפ. פניתי אליה והיא התגייסה בשמחה".

"גם חנה בן עטר, מוזיקאית צעירה ובת שירות אצלינו במרכז המוזיקה במעלות, התנדבה בזמנה הפנוי לעזור בהפקה וגייסה גם את משפחתה, ללא הכרות עם יצחק וללא כל אינטרס אישי".