בורו פארק בברוקלין
בורו פארק בברוקלין צילום: פלאש 90

פיני רינגל, אחד הפעילים הפוליטיים היהודיים הוותיקים והמוערכים בקהילות בורו פארק ופלטבוש, נבחר לעמוד בראשות המחוז ה-48 לאחר מירוץ צמוד מול יריבו דיוויד שוורץ.

"אני רוצה להודות למצביעי מחוז האסיפה ה-48 על שבחרו בי כמנהיג המחוז הבא שלהם! ברכות ליריב דוד שוורץ על מירוץ קשה ועל שירותו בעבר עבור הקהילה", צייץ רינגל זמן קצר לאחר שנודעו התוצאות שהצביעו על נצחונו.

רינגל החל בפעילותו הציבורית כבר בשנת 2001 כאשר מונה לאיש קשר עם הציבור מטעמו של הסנטור מניו יורק שמחה פלדר. לאחר מכן מונה לתפקיד מנהל ההסברה היהודית במשרד הפרקליטות, ובמהלך תשע השנים האחרונות הוא משרת בעירייה המקומית כאשר החל את דרכו במינהל לשירותי ילדים ולאחר מכן כעוזר לנציב לענייני קהילה של ראש העיר.

עוד לפני הבחירות הצליח רינגל לקבל את תמיכתם של רבים מראשי הקהילה היהודית בבורו פארק ובקהילת פלטבוש, ובעיקר של ראש עיריית ניו יורק אריק אדמס, שהביע תמיכה פומבית ברינגל.

אדמס נחשב לראש עיר אהוד במיוחד על הקהילה היהודית בניו יורק, והתמיכה שלו ברינגל סייעה לפעיל הפוליטי היהודי להשיג את הניצחון. בקהילה היהודית במחוז ה-48 מקווים כי בחירתו של רינגל, המקורב לרבים מראשי העיר, תסייע לקהילה היהודית לשמור על זכויותיה ולקבל אוזן קשבת במשרדי הרשויות המקומיות.