ילדים בפעילות בטבע
ילדים בפעילות בטבעצילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

עם סיום לימודיהם של ילדי הגנים ותלמידי היסודי, מערכת החינוך תפתח מחר (ה') את חופשת הקיץ תשפ"ב.

הם מצטרפים אל כ- 800,000 תלמידי חטיבות הביניים והחטיבות העליונות (ז-יב), שסיימו לימודיהם בשבוע שעבר. ילדי הגנים ותלמידי כיתות א'-ג' ימשיכו את לימודיהם במסגרת "בתי הספר של הקיץ".

שרת החינוך ד"ר יפעת שאשא ביטון סיכמה את שנת הלימודים שבמהלכה תלמידי ישראל שבו למסגרות בתי הספר והגנים אחרי שנתיים של מגיפת קורונה, "מלבד החזרת השגרה החינוכית, קידמנו במהלך השנה מהלכים משמעותיים אשר ישפיעו על פניה של מערכת החינוך בשנים הבאות: העברת מעונות היום לאחריות משרד החינוך, עצמאות ניהולית ופדגוגית למנהלי בתי הספר, תהליכים של התחדשות הלמידה ושינוי שיטת הבגרות במקצועות המורשת, החברה והרוח וחיזוקם - מדובר במקצועות שמעצבים את זהותנו ונותנים משמעות לעצם קיומנו כאן.

"את המהלכים הללו יובילו המנהלים, המורות והמורים שלנו, ולכן עלינו להבטיח שמערכת החינוך תצליח לשמר אותם בתוכה, ולמשוך אליה את הטובים ביותר. זו הסיבה שאנו נאבקים לצידם, עד שיחד כולנו נצליח להביא לשינוי בתנאי שכרם ובמעמדם. למען עתיד החינוך של ילדינו", הוסיפה שאשא ביטון.

מנכ"לית משרד החינוך, דלית שטאובר: "מערכת החינוך מסכמת שנה של רצף למידה, לאחר שבמשך שנתיים חוותה אי ודאות וחוסר יציבות. לאורך השנה שם המשרד את הדגש על חיזוק החוסן הרגשי והחברתי של התלמידים, והשקיע משאבים גדולים למען השגת יעד זה .לצד זה, פעלנו להניע מהלכים לאומיים להתאמת מיומנויות הבוגר לצורכי המאה ה- 21' וכן לקדם גמישות ניהולית ופדגוגית להעצמת מערכת החינוך.

"כחלק מתכנון אסטרטגי ארוך טווח, פועלים בימים אלה שרת החינוך והמשרד בדבקות ובנחישות כדי לשפר את שכר המורים, שמהווים נדבך מרכזי בחיזוקה ובקידומה של מערכת החינוך. אני מודה לצוותי החינוך על עבודתם המסורה, ומאחלת להם ולתלמידים שלנו חופשת קיץ מהנה", הוסיפה שטאובר.