יוסי דגן מברך: ניצחון מתוק

הזכיין הישראלי של חברת הגלידות בן אנד ג'ריס, אבי זינגר, הגיע להסדר מול תאגיד יוניליוור העולמי - שיאפשר לו להמשיך למכור את הגלידות שהוא מייצר גם ביהודה ושומרון, בניגוד למה שדרשה החברה האמריקנית.

זינגר ימשיך לייצר את הגלידות במפעל בבאר טוביה שמעסיק מאות עובדים, ותורם לפרנסתם של עוד אלפי ישראלים ופלסטינים שאמונים על האספקה והשירותים של המפעל.

חברת בן אנד ג'ריס האמריקנית נתנה לזינגר 'אור ירוק' אחרי שהוסכם כי על אריזות הגלידה יהיה כתוב בן אנד ג'ריס בעברית ובערבית, אך לא בעברית. תמונתם של מייסדי החברה, בנט כהן וג'רי גרינפלד, תוסר מהאריזה בישראל.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן בירך: "אני מודה לחברינו הטובים בכל העולם, שעומדים לצד המוסר והאמת ההיסטורית. יהודה ושומרון מעולם לא היו ואינם גם היום שטח כבוש. לא ניתן לנצח אותנו, ומי שידיר את יהודה ושומרון - יודר. אנחנו נמשיך לפעול בכל הזירות בכדי לעצור את האנטישמיות וה-BDS.

"אני מודה לחברת בן אנד ג'ריס הישראלית ולמנכ"ל החברה אבי זינגר על מאבקו העיקש למען עמוד השדרה הלאומי, למען תושבי ישראל בכלל ויהודה ושומרון בפרט", הוסיף דגן שפעל בחודשים האחרונים כנגד החלטת החרם של יוניליוור, והביא להעברת חוק החרם בטנסי, קידם את העברת חוק החרם במדינת נברסקה שבארה"ב, וכן במחוז המפסטד בניו יורק.

ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן, אמר כי "הסיבה שחברת יוניליוור חזרה בה מהחלטתה השערורייתית להחרים את תושבי יו"ש ולא לשווק באזורים אלו את גלידת בן אנד ג'ריס, היא לא מתוך הבנת חוסר המוסריות שבצעד זה, אלא בגלל שמאחורי המתיישבים ביו"ש עומדים תומכים רבים שאומרים לא לחרם", אמר נאמן.

בדבריו פנה לתומכי ההתיישבות וביקש: "תמשיכו לתמוך, להזדהות, ולתת כתף לעוסקים במפעל ההתיישבות. בזכותכם אנחנו נתחזק וההתיישבות כולה תתבסס. כל שונאינו לא יראו עוד הצלחה. כולי תקווה שהפסקת החרם תהווה איתות לכל חברה השוקלת הטלת חרם לא מוסרי".

הזכיין הישראלי של חברת הגלידות בן אנד ג'ריס, אבי זינגר, אמר "אני שמח מאוד שלאחר חודשים ארוכים של מאבק הצלחנו להבטיח שנמשיך לייצר ולמכור את גלידת בן אנד ג'ריס האהובה לכלל לקוחותינו, ללא אפליה, ובכל רחבי ישראל ויהודה ושומרון

"אני מודה ליוניליוור על נכונותם להגיע לפתרון, ולעמדתם הנחרצת נגד תנועת ה-BDS. זה היה מאבק ממושך ומורכב, חוצה גבולות ומגזרים. מדובר בניצחון משמעותי עבורנו ועבור כל מי שמאמין בשיתוף פעולה ובדו-קיום, ובתבוסה מהדהדת לאלו הדוגלים באפליה ובחרמות".

זינגר הוסיף כי "אני רוצה להודות בשמי ובשם עובדי המפעל על התמיכה המשמעותית שקיבלנו מחברי כנסת מכל קצוות הקשת הפוליטית בישראל, וממשרד החוץ בראשות יאיר לפיד. מודה על מאמצם של נציגי ממשל במדינות רבות בארה"ב, אשר יזמו סנקציות חמורות בתגובה לחרם, לארגונים יהודים ופעילים מרחבי העולם, שתמכו במאבק".