סטלה ויינשטיין
סטלה ויינשטיין צילום: ערוץ 7

מנכ"לית מפלגת ימינה סטלה ויינשטיין הודיעה הערב (רביעי) כי היא מתפטרת מתפקידה.

ויינשטיין מתפטרת על רקע החלטת ראש הממשלה נפתלי בנט לפרוש מהחיים הפוליטיים. כעת ''ימינה'' עוברת לשליטתה של שרת הפנים איילת שקד.

בנט מסר הצהרה ממשכן הכנסת שבה אמר כי בכוונתו לסייע ליאיר לפיד עם כניסתו לתפקיד ראש הממשלה. "אעזור לו כמה שיידרש. הצלחתו היא הצלחת המדינה. טובת המדינה וטובתה תמיד לנגד עיניי - כך היה וכך יהיה.

"אין בכוונתי להתמודד בבחירות הקרובות, אבל אשאר חייל נאמן של הארץ הזו. מדינת ישראל היא אהבת חיי. לשרת את המדינה זה הייעוד שלי", אמר.

בנט הודה לשותפיו הפוליטיים שלדבריו "עמדו לצדי גם כשהיה קשה", והודיע כי השרה איילת שקד תקבל לידיה את הנהגת מפלגת ימינה. "אני מבקש להודות לשרי הממשלה. אני מבקש להודות במיוחד לשותפתי לדרך שרת הפנים, איילת שקד שתקבל לידיה את הנהגת המפלגה, אני בטוח שתצליח להובילה לטובה.

נפתלי בנט פורש מהחיים הפוליטיים: "אשאר חייל נאמן של הארץ הזאת"

"אני רוצה גם להודות לשר הדתות הטוב שהיה כאן, מתן כהנא, על חברות של 32 שנה ועל אומץ לב בביצוע רפורמות ועל אופטימיות נצחית. אני מודה גם לחברי הכנסת, אביר קארה ושירלי פינטו שעמדו לצדי גם כשהיה קשה.

"מעל לכל - אני מודה לקדוש ברוך הוא. גם כשהלכתי בגיא צלמוות לא ראיתי רע, כי ה' היה עימדי. חברים - לכל זמן. עתה הזמן שלי להתרחק מעט. להביט על הדברים מבחוץ. הזמן ישקיט הכל, אני הולך לי לדרכי - היו שלום, אני הייתי עמכם, ופי מלא תודה".

בנט פירט את הישגיו ממשלתו: "הבאנו שקט לדרום, מה שלא היה שנים. החזרנו מאות אלפי מובטלים לעבודה. נמנענו מסגרים. הבהרנו לאויבנו שמי ששולח מחבלים לתל אביב - משלם בביתו שלו. דבר אחד צר לי - הרבה ישראלים טובים הרגישו בשנה החולפת שחרב עליהם עולמם. שמעתי את הקולות וכואב לי. אנחנו צריכים ללמוד לקבל את זה. אסור שחצי מהעם יהיה באבל כאשר מקימים ממשלה".

לדבריו, "שאפתי כראש הממשלה לדאוג לכלל אזרחי ישראל ואני שמח להעניק ביטחון ושקט הן לתושבי שדרות שמצביעים ימין והן לתושבי העוטף שמצביעים שמאל. הוכחנו השנה שאנשים עם דעות מאוד שונות יכולים לעבוד יחד. בהחלט אפשר ואף הכרחי להניח בצד ויכוחים אידאולוגיים. אם נהיה מפולגים - פשוט לא נהיה. אז בואו נהיה טובים אחד לשני, בואו נקשיב", ביקש בנט.