ח"כ עמיחי שיקלי
ח"כ עמיחי שיקלי צילום: ערוץ 7

אחרי הדרמה הפוליטית עם החלטתו של ראש הממשלה נפתלי בנט לפרוש מהחיים הפוליטיים, הצעת החוק לפיזור הכנסת ה-24 מחר (חמישי) בשעות הבוקר.

התאריך המסתמן שייקבע כמועד לבחירות: 1 בנובמבר. בחדשות 12 דווח כי לפיד ישתתף מחר בטקס חילופים צנוע בלשכת ראש הממשלה.

בקואליציה הציעו לאופוזיציה "דיל" תמיכה בחוק המטרו, בתמורה לביטול ההפרשה של חה"כ עמיחי שיקלי מימינה. במפלגת העבודה של מרב מיכאלי שוקלים את ההצעה.

שר המשפטים גדעון סער הביע התנגדות נחרצת להצעת האופוזיציה במו"מ על חוק המטרו. "הכניעה לסחטנות בעניין שיקלי היא עסקה מושחתת שמנוגדת לחוק ולהחלטת ועדת הכנסת שהתבססה עליו", ציין סער בטוויטר. "'ההלבנה' הזאת גם גם תהיה עידוד לעריקה ממפלגות יום אחרי הבחירות. האופוזיציה ניהלה מסע לרכישת עריקים והקואליציה לצערי נותנת לזה כעת הכשר. תקווה חדשה מתנגדת לכך בתוקף!".

שעות לאחר שבנט הודיע על הפרישה מהחיים הפוליטיים, חברו הטוב ומספר 3 ברשימה, מתן כהנא, ביקש להתפלג מסיעת ימינה. איילת שקד תקבל לידיה את תפקיד ראש המפלגה ותוביל אותה בבחירות הקרובות. המפלגה למעשה התפרקה ושקד תצטרך לבנות אותה מחדש, זאת לאחר ששיקלי הופרש ממנה, מתן כהנא לא ימשיך בה ועשוי להצטרף לכחול לבן של גנץ, אביר קארה עשוי להצטרף לישראל ביתנו של ליברמן, ניר אורבך ועידית סילמן אמורים להצטרף לליכוד. מנכ"לית ימינה, סטלה ויינשטיין, התפטרה מתפקידה.

על פי סקר בחירות של חדשות 12, במקרה שבו איילת שקד עומדת בראשות ימינה – הליכוד בראשות נתניהו מאבד מנדט ל-34, יאיר לפיד עדיין עומד על 20 מנדטים, כחול לבן בראשות בני גנץ עם 9 מנדטים וכך גם ''הציונות הדתית'' בראשות סמוטריץ' עם 9 מנדטים. מפלגת ימינה תקבל 5 מנדטים - אחד יותר מאשר בנט קיבל בסקר האחרון.