3 פצועים מירי לעבר מתפללים בקבר יוסף

אלפי בני אדם נכנסו הלילה (חמישי) לקבר יוסף בשכם. במהלך אחת הכניסות בוצע ירי על ידי מחבלים לעבר המתפללים. שלושה נפצעו קל.

בין הנכנסים הלילה היו ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, מח”ט שומרון אל"מ רועי צוויג שנפצע קל, תת אלוף קובי הלר מפקד עוצבת המפץ ואחרים.

הכניסה התקיימה כחלק מהכניסות הקבועות של המועצה האזורית שומרון בסיוע מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים של המועצה ובליווי צה"ל.

דובר צה"ל מסר על הפיגוע: "אש מאסיבית נפתחה מצד מחבלים חמושים. לוחמי צה"ל השיבו באש לעבר מקורות הירי ופינו את כלל האזרחים מהמקום". על המח"ט צוויג נמסר כי הוא נפגע ככל הנראה מרסיס ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים.

יוסי דגן בזירת האירוע

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון: "ראינו בשידור חי את האלימות והברבריות של ה'רשות הפלסטינית', שיורים במתפללים בקבר יוסף, זמן קצר לאחר ששברו ושרפו את המקום. אנחנו עם ישראל, מתמודדים מול הברבריות של הרשות הפלסטינית, ואנחנו ננצח אותה.

"מח"ט שומרון אל"מ רועי צוויג, סירב לטפל בפציעתו ואפילו לבדוק אותה, לפני שסיים את פינוי כלל המתפללים בצורה בטוחה. הוא גיבור אמיתי, ואני מצדיע לו בשם כל עם ישראל. אל מול הגבורה הזו של חיילי צה"ל ומפקדיו אנחנו רואים את השפלות והפחדנות של הברברים מהרשות הפלסטינית, שיורים מתפללים שלווים בקבר יוסף, זמן קצר לאחר ששברו ושרפו את המקום הקדוש".

"אנחנו מחזקים את חיילי צה"ל, את מח"ט שומרון רועי צוויג, את כל האזרחים שהגיעו לקבר להתפלל, אנחנו נחזור לקבר יוסף בצורה מלאה, רק צה"ל מסוגל לשמור על המקום הזה, פיגועים מתאפשרים כי הממשלה לא נותנת לצה"ל לחזור לקבר יוסף כפי שמוסרי וכפי שנדרש. יש לי הודעה למי שחושב שיבריחו את עם הנצח ברובים וטרור: אנחנו לא נוותר על האחיזה בקבר יוסף, אנחנו נמשיך להגיע לקברו של יוסף. אנחנו מחזקים את חיילי צהל ואנחנו ננצח את הטרור הברברי של הרשות הפלסטינית", דברי דגן.

ממועצת יש"ע נמסר: "הפיגוע הנורא הלילה חייב להדליק נורה אדומה אצל מקבלי ההחלטות. ירי מקלעים על יהודים בעת תפילה במקום הקדוש הוא חציית מדרגה של שפל מוסרי שמעיד על איבוד ההרתעה. אך שום ירי ואלימות ערבית לא יכניע אותנו, נמשיך להתפלל במקומות הקדושים".

"אנחנו מודים לצה"ל וכוחות הביטחון, ובראשם אל"מ רועי צוויג שפעל בגבורה ובנחישות במקום. אנחנו שולחים לו ולפצועים החלמה מהירה ודורשים התערבות מדינית בנושא. צה"ל חייב לחזור לאתר קבר יוסף ולשמור על המקום הקדוש", אמרו במועצה.