זאב אלקין
זאב אלקין צילום: Yonatan Sindel/Flash90

השר זאב אלקין מגיב לתוצאות סקר חדשות 12 לפיו אם תקווה חדשה וכחול לבן יתאחדו, תזכה המפלגה המאוחדת ל-15 מנדטים בכנסת הבאה.

"אנחנו רצים תקוה חדשה בראשות גדעון סער. בכל הסקרים מאז שהוחלט לצאת לבחירות אנחנו עוברים לבד את אחוז החסימה. אנחנו תנועה שלא רק שעשתה שינוי, היא גם היחידה שיכולה להבטיח השינוי ימשך", טען אלקין בראיון ל-103FM.

לדבריו, "כמו ששת המנדטים שלנו בבחירות האחרונות קבעו את העובדה שלנתניהו לא היה 61 ומצד שני קבעו אתה עובדה שהוקמה כאן ממשלה ולא הלכנו לעוד בחירות נוספות, כך גם היום. אנחנו לאחר ההחלטה לש בנט אתמול לפרוש ולאור הקו של איילת שקד שהוא מאוד ברור, היא מוכנה להיכנס לממשלה בראשות נתניהו, הכריזה את זה רק לפני ימים ספורים, לאור הקו הזה נשארו המפלגה היחידה שהיא בתווך".

"אנחנו במפלגה היחידה שמספר המנדטים שלה יקבע אם יהיה לנתניהו 61 או לא. 15 זה יותר מארבעה אבל זה יחד עם עוד מישהו ולכן כרגע יש לנו קהל בוחרים שלנו, יש לנו בסופו של דבר תפקיד - לתת אופציה למצביעי ימין מרכז ממלכתי שלא מוכנים לשעבד את עצמם לנתניהו, אופציה טובה", הוסיף.

לגבי החילופים בראשות ימינה אמר: "איילת שקד הודיעה מלכתחילה שהיא חושבת שצריך להקים ממשלה בראשות נתניהו. היא לא מסתירה שהיא בסוף רוצה להתמודד בתוך הליכוד - ברור שבבחירות האלה היא תהיה צלע שתיתן לנתניהו את ה-61".