מנכ"ל משרד ההגנה הקפריסאי, אנדראס לוקה וראש אגף היצוא הביטחוני, יאיר קולס
מנכ"ל משרד ההגנה הקפריסאי, אנדראס לוקה וראש אגף היצוא הביטחוני, יאיר קולסצילום: משרד ההגנה של קפריסין

משרד הביטחון הישראלי יספק למשרד ההגנה הקפריסאי מערכות ציוד מיגון אישי ונשיאה שפותחו על ידי חברת "שורש" ומערכת נשיאה עבור חיילי צבא קפריסין, שפותחה על ידי חברת "מרעום דולפין".

ההסכמים בנושא נחתמו בין ראש אגף היצוא הביטחוני, 'סיבט', במשרד הביטחון, יאיר קולס, לבין שר ההגנה הקפריסאי צ'רלמבוס פטריידס, מנכ"ל משרדו אנדראס לוקה ורמטכ"ל צבא קפריסין דמוקריטוס זרבאקיס.

במסגרת ההסכמים יסופקו מערכות חייל אינטגרטיביות, פרי פיתוח של חברת ׳שורש׳ אשר כוללות ציוד מיגון אישי, ציוד נשיאה ורכיב העברת משקל (DWD) ועתידות לשפר באופן ניכר את אפקטיביות הלוחם.

כמו כן סוכם כי תסופק מערכת נשיאה ייחודית, פרי פיתוח של חברת ׳מרעום דולפין׳, הכוללת חגורת TPP, מסייעת בחלוקת משקל ומאפשרת הצמדה מהירה וקלה לסחיבת משקלים כבדים.

שר הביטחון בני גנץ אמר: "אני מברך על ההסכם שמבטא שוב את עומק הקשר עם ידידתנו קפריסין. נמשיך לחזק את יחסי הביטחון ושיתופי הפעולה למען ביטחון שתי המדינות ושמירה על היציבות באזור כולו".

יאיר קולס הוסיף: "ההסכמים שנחתמו היום מבטאים את היחסים הטובים עם קפריסין ומעידים על הצורך המשותף באשר לחשיבות ההגנה על חיי החיילים."