ח"כ סימון דוידסון
ח"כ סימון דוידסון צילום: חזקי

לקראת היציאה לבחירות, ח"כ סיימון דוידסון מיש עתיד התראיין לעיתון החרדי 'משפחה' וסיפר על קורות חייו כחילוני שעסקיו סגורים בשבת. דוידסון מספר כי קדם לכך מילה שנתן לצדיק רבי אלעזר אבוחצירא. "זו אחת ההחלטות המשמעותיות והטובות שעשיתי בחיים שלי".

לאחר אין סוף שמועות בחודש האחרון על ריצה שלו לראשות העיר נתניה במקומה של ראשת העיר פיברג, הוא לא מגיב על כך ישירות, אך בסוף הראיון הוא מספר על עתידו הפוליטי לקראת הבחירות: "אני אהיה גם בכנסת הבאה ולדעתי אתקדם ברשימה".

על השמועות כי חסידות 'צאנז' בנתניה תתמוך בו בבחירות, זאת לאחר שהוזמן לאירוע ל"ג בעומר ואף כובד בשפיכת שמן למדורה, הוא מגיב מבלי להכחיש או לאשר: "שבוע לפני ל''ג בעומר התקשר אליי אדם מכובד מצאנז וביקש שאגיע לאירוע. הגעתי וקיבלו אותי בצורה מדהימה. זה היה מרגש מאוד. אף על פי שאני חילוני. בתוכי אני יודע שיהיה מאוד קל להחזיר אותי בתשובה כי אני מאוד אוהב את הדת, אוהב ללכת לבית כנסת, אוהב את המסורת".

דוידסון חושף כי "בתחילת השנה קיבלתי החלטה לשמור שבת. השבוע שוחחתי עם ח"כ מ'שס' ששאל אותי איך היה בשבת. אמרתי לו שזאת השנה הראשונה שאינני עובד כלל בשבת. היו לי המון עסקים מלבד הקאנטרי, זאת השנה הראשונה שאני לא עושה כלום בשבת. זה מדהים בעיניי כאב וכראש משפחה".

על המהפך מאיש ליכוד לח"כ ביש עתיד, הוא מספר: "הסיפור התחיל כשיאיר לפיד עשה צעדים ראשונים בפוליטיקה והגיע לחוג בית במושב צורן. הייתי שם במקרה. שמעתי אותו והתלהבתי. עד אז שנים רבות הייתי חבר בתנועת הליכוד והצבעתי להם. לפיד שינה לי את החשיבה. אני חבר ב'יש עתיד' מיום היווסדה. הייתי ראש המטה של 'יש עתיד' בנתניה והייתי מאוד פעיל בשורות המפלגה לאורך השנים. בבחירות לכנסת ה-24 יאיר החליט לשים אותי במקום ה-22 ברשימה, ובעזרת החוק הנורווגי הגעתי לכנסת".

ח"כ דוידסון טוען כי יאיר לפיד עבר מהפך ושינוי: "אני חושב שלפיד של היום זה האיש האמיתי. דברים השתנו במפלגה וגם אצל יאיר אישית. בסופו של דבר אנחנו עם אחד ועלינו לכבד איש את רעהו. עלינו לוודא שכל ילד בכלל ובחברה החרדית בפרט יקבל את כל מה שמגיע לו. לדעתי, יאיר שינה את הדעה שלו על המגזר החרדי".

"נראה לי שאם לפיד ירכיב את הקואליציה הבאה, נציגי הציבור החרדי יהיו חלק אינטגרלי ממנה. זה יהיה טוב לכולם. בסופו של דבר האזרחים רוצים לראות אחדות".

לשאלה כיצד אחדות יכולה להתקיים עם ח"כ ליברמן שקרא להשליך את החרדים עם מריצה למזבלה: "אני לא חבר במפלגה של ליברמן. אני גם לא בטוח שהקמת ממשלה חייבת להיות עם ליברמן. אינני יודע מה קורה ב'חלונות הגבוהים'. כח"כ ב'יש עתיד' הדעה של ליברמן לא מייצגת אותי. אני חושב שאסור לפסול מפלגה או אדם".