תלמידי טללי אורות ברחוב דרכי נעם
תלמידי טללי אורות ברחוב דרכי נעםצילום: אלירן יהונתן

הכביש החדש המוביל לבית הספר "טללי אורות" ביישוב טל מנשה בצפון השומרון נחנך בתחילת השבוע (ראשון) וקיבל את השם "דרכי נעם" לזכר נעם רז הי"ד.

תלמידי כיתה ו' הם אלו שהובילו את בחירת השם לרחוב. לאחר תהליך למידה ארוך של התלמידים וחקר על דמויות מופת, התלמידים העלו שמות שונים שהועלו לבחירת התושבים בצפון השומרון. לבסוף, כאמור, נבחר השם 'דרכי נעם'.

נציגת ההורים מיטל אילוז לחיאני אמרה במעמד קריאת השם לרחוב: "היום הזה, המעמד הזה הוא בעל ייחודיות, כבוד ומשמעות גדולה מאוד. לא בכל יום זוכים לקבוע שם של רחוב ועוד עם משמעות וחשיבות כה גדולה".

"במהלך השנה החולפת עבדו התלמידים עם המורה היקר והאהוב אלירן יהונתן, על פרויקט בעל משמעות כבירה ולפיו לכל רחוב יש שם. פרויקט זה מסתיים לו היום עם קביעת שמו של הרחוב בו שוכן בית הספר שבו ילדינו היקרים מסיימים וממשיכים הלאה לחטיבת הביניים", אמרה.

לדבריה, "השם, בו בחרו תושבי צפון השומרון הוא "דרכי נעם" על שמו של גיבור ישראל נעם רז ז"ל אשר הקריב את חייו בהגנה ושמירה על ארץ ישראל וביניהם עלינו, תושבי צפון השומרון. שנזכה כולנו להמשיך את מורשתו ודרכו. מי ייתן, ולא נזדקק יותר להנציח נופלים על אדמת ארץ ישראל ונזכה לחיים שקטים ומלאים בשלום אהבה ורעות. ברכות לתלמידים היקרים ולכל מי שעמל על ערב מיוחד זה".