עיצוב פנים
עיצוב פנים צילום: pixabay

חברים תמיד מתייעצים אתכם איך לסדר את הבית? אתם נכנסים למסעדה וישר קולטים את התאמות הצבעים וגופי התאורה? מעריכים סטייל, נוחות ופרקטיות?

כנראה שאתם מעצבים שעדיין לא למדו. אם אתם מתלבטים אם לבחור בעיצוב פנים או בעיצוב מסוג אחר, הנה חמש סיבות לכך שעיצוב פנים הוא הבחירה עבורכם:

ביקוש גדול למעצבי פנים

כל מבנה או חלל זקוקים לעיצוב פנים כדי שיהוו מקומות נעימים, הרמוניים ופונקציונליים עבור האנשים המשתמשים בהם. בין אם מדובר בחללי מגורים, עבודה, במבני מוסדות או עסקים, ובין אם במקומות בילוי- מעצבי פנים הם בעלי מקצוע נדרשים. הביקוש הגבוה שיש לבעלי מקצוע בתחום יאפשר לכם לבחור מתוך קהל הלקוחות שלכם את אלו המדויקים ביותר עבורכם, ואת הפרויקטים שמרגשים אתכם באמת.

קשר אישי עם הלקוחות

הבית הוא מקום אינטימי. עם תחילת תהליך עיצוב הבית, הלקוחות מאפשרים לכם כניסה אל תוך המרחב האישי שלהם, אל החלומות, הרצונות והצרכים שלהם. מעצבי פנים מקצועיים יודעים ליצור קשר אישי עם הלקוחות, להקשיב לבקשות שלהם וליצור עבורם את העיצוב באופן המדויק ביותר. כיוון שעיצוב פנים הוא מקצוע הכולל תקשורת טובה וקרובה עם אנשים, הוא טומן בחובו הזדמנות לסיפוק אישי ומקצועי כאחד.

מקצוע בין תחומי

עיצוב פנים הוא מקצוע אשר משיק בין תחומים רבים כמו אדריכלות, הנדסת אנוש וטכנולוגיה, תוך מיקוד בהיבטיהם האנושיים. מעצבי פנים נדרשים להבין לעומק מערכות שונות כמו תשתיות חשמל, תאורה, מערכות מיזוג, אינסטלציה ומאפיינים של חומרי גלם- לצד היבטים אסתטיים של עיצוב החלל כמו טקסטיל, צבעים וריהוט. מעבר לידע המקצועי הרחב והמעמיק שזוכה לרכוש כל מי שניגש ללמוד את התחום, עיצוב פנים מציע עבודה מגוונת, יצירתית ומלאת עניין. כל בית דורש התייחסות אחרת ועל המעצב או המעצבת לחקור ולהציע פתרונות יצירתיים המשלבים בין התחומים.

שילוב בין עבודת משרד ושטח

עיצוב פנים הוא עיסוק מאפשר לכם לשלב בין הנוחות שיש בעבודה מול מחשב ובין האתגר, העניין והריגוש שיש בליווי האנשים בשטח- החל משלב התכנון ועד השלבים הסופיים של הבנייה. טרם ניגשים לבחור לימודי עיצוב פנים, חשוב לשים לב שתוכנית הלימודים שבחרתם כוללת למידת שימוש בתוכנות מחשב מקצועיות להדמיות ובניית מודלים ללקוחות, כדוגמת AutoCAD, וכי מובטחת התנסות מעשית שתאפשר לכם לחוות תהליך ליווי מקרוב ולהגיע לעתיד המקצועי שלכם יותר מוכנים.

מקצוע שמשלב חידושים טכנולוגיים וסגנונות עתיקים

עיצוב פנים הוא תחום רחב- מספר העיצובים האפשריים הוא כמספר הלקוחות. למעצב הפנים יש את הזכות והיכולת לשלב בין טכנולוגיות מתקדמות ובין סגנונות עיצוב מסורתיים, ליצירת חללים בעלי מראה מעניין, מרגש וחדשני. זאת כיוון שבעוד יסודות העיצוב נשענים על מקורות עתיקים, החומרים והשיטות שבהם נעשה שימוש, מתחדשים כל העת.

שכנעתם אותי, למה דווקא בדיפלומה?

זה נכון שהיום ישנם מקומות רבים המציעים תוכניות שונות ללימודי עיצוב פנים, וההחלטה לגבי מקום הלימודים יכולה להיות מבלבלת. הלימודים בדיפלומה מאפשרים לכל סטודנט לקבל את מירב הידע בקבוצות קטנות המאפשרות לכל סטודנט יחס אישי.

באמצעות תוכנית לימודים עשירה ואיכותית וצוות מורים מנוסה ומקצועי, תרכשו את ארגז הכלים החיוני לכל מעצב פנים היוצא לעולם התעסוקה. מלימוד תכנות המחשב המתקדמות ביותר בתחום ועד סטאז' מעמיק בליווי צמוד- לימודים בבית הספר יספקו לכם את הבסיס שיאפשר לכם להפוך למעצבי הפנים הטובים ביותר שתוכלו להיות.

בדיפלומה, המהווה שלוחה של האוניברסיטה הגדולה בישראל, האוניברסיטה הפתוחה, תוכלו להיות בטוחים שעומד מאחוריכם גב אקדמי, וכי אנשי הסגל המקצועי נבחרים בקפידה. כמו כן, בסיום הלימודים תוענק לאלו שעמדו בדרישות הקורס תעודת הסמכה מוכרת, שתאפשר לכם השתלבות קלה ומהירה בעולם התעסוקה, בין אם תבחרו לעבוד כשכירים או עצמאיים.