ניתוח
ניתוח FREEPIK

ניתוח פלסטי עשוי להיות אירוע משנה חיים, אבל חשוב שתזכרי כי השינוי יכול להיות לטוב או לרע. אם את שוקלת את אחד הניתוחים האפשריים, מומלץ לבצע החלטה מושכלת ככל הניתן. אלה כמה שאלות שאת צריכה לשאול את עצמך, כדי להיות בטוחה שזה הצעד הנכון.

איך את מתכוונת לממן את הניתוח?

ניתוחים פלסטיים שגרתיים, כאלה שנעשים מרצון ולא בשל מצב חירום חלילה, לא מכוסים לרוב על ידי פוליסות הביטוח. לכן, עליך להתכונן להוצאה די משמעותית. אם את מתקשה לממן כרגע את הניתוח שאת רוצה, כדאי לבדוק אופציה של הלוואה משתלמת בתנאים נוחים . לא בטוחה שתצליחי לעמוד בהחזרים? עדיף שתחכי. זהו לא נושא שכדאי להתפשר בו.

מתי חווית את פרץ הגדילה האחרון שלך?

אין שום הגיון בביצוע ניתוח פלסטי, על גוף שעדיין צומח ומשתנה. מידות הגובה, המשקל, החזה שלך וכו', צריכות להיות ללא שינוי לפחות במשך שנה, לפני שכדאי בכלל לשקול ניתוח.

מה את מקווה שהניתוח יתקן?

כדי שהניתוח באמת יעזור לך להיות מאושרת, עדיף שתדעי בדיוק מה את רוצה לשנות. על פי מחקרים, נשים שעוברות ניתוח כדי "לתקן" פגם ברור בעיניהן יותר מרוצות מהתוצאות, מאשר נשים שמגיעות עם רעיון כללי של שיפור המראה שלהן.

מדוע את רוצה לעבור ניתוח?

חשוב שתביני מה המוטיבציה שלך לעבור את הניתוח. לא מומלץ לעשות את זה כדי לרצות אנשים אחרים (בני זוג למשל) או בתור תגובה לאירוע משמעותי בחיים (כמו גירושים או פיטורים). תעשי את זה רק עבור עצמך.

למה את מצפה?

אם את חולמת על השפתיים של אנג'לינה ג'ולי, או על מראה אחרת של מפורסמת, את עלולה להתאכזב. כדאי להגיע עם ציפיות ריאליות. בסופו של דבר, ניתוחים פלסטיים נועדו ליצור גרסה משופרת שלך, ולא מישהי אחרת.

האם חשבת גם על פתרונות אחרים?

לפני קבלת ההחלטה, תנסי לחשוב על דרכים אחרות להרגיש טוב יותר עם עצמך, לתקן או לשפר את מה שמציק לך. לפעמים, שינויים מסוימים באורח החיים, שמירה על כושר גופני, דיאטה נכונה וטיפול בבעיות בריאות, פיזית או מנטלית - עשויים לסייע מאוד. עדיף לא לחשוב על ניתוח פלסטי כאופציה ראשונה, אלא לחפש פתרונות של תיקון עצמי או סביבתי קודם.

האם את מודעת לסיכונים?

מוות בשל ניתוח פלסטי הוא אירוע נדיר למדי, אך יש בהחלט סיכונים אחרים המתלווים לכל ניתוח, אשר עלולים להתרחש ברמות סבירות כאלה ואחרות. כמו לפני כל ניתוח או הליך רפואי אחר, את חייבת להיות מודעת לכל הסיכונים, הן בהקשר לניתוח עצמו והן לגבי הליך ההחלמה, והחיים שיהיו לך לאחר הניתוח. סיכונים אפשריים: זיהום, דימום, צלקות ועוד.

כמו כן, קחי בחשבון כי על פי מחקרים, כ-5 אחוזים מהמנותחות רוצות או צריכות לעבור ניתוח נוסף, לתיקון התוצאות של הניתוח הראשון.

אי עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.