יולי אדלשטיין
יולי אדלשטיין צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

ח"כ יולי אדלשטיין פרש הערב (חמישי) מהמירוץ לראשות הליכוד ולא יתמודד בפריימריז מול יושב-הראש הנוכחי של המפלגה, ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו.

אדלשטיין ויתר על קרב ראש בראש מול נתניהו לאחר שהבין שסיכוייו לנצח קלושים.

"כשאנחנו ניצבים בפני מערכת בחירות קריטית למדינת ישראל אינני יכול לגרור את תנועת הליכוד לעימות בשורותיה ולכן החלטתי להסיר את מועמדותי לראשות המפלגה בבחירות הקרובות", אמר אדלשטיין.

"החלטתי זו נובעת מהרצון לליכוד השורות ולניצחון", הוסיף ח"כ אדלשטיין. "במערכת הבחירות הנוכחית נעשה שינוי ונפעל אחרת. הדרך בה נצעד להשיג את מטרתנו תהיה חשובה ומשמעותית - ננצח ברגישות, בנחישות ובחוכמה.

"זה הזמן להיות מלוכדים, כמשמעות שם מפלגתנו. יחד עם יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, אוביל לניצחון המחנה הלאומי בבחירות ולהקמת ממשלת ימין על מלא", הבטיח אדלשטיין.

ראש הממשלה לשעבר נתניהו ברך את ח"כ אדלשטיין ואמר "אני בטוח שנעבוד יחד, כפי שעשינו בעבר, יחד עם כל חברי המפלגה למען ניצחון הליכוד ולמען ניצחון גדול למדינת ישראל".

ח"כ יואב קיש מודה לבצלאל סמוטריץ' על העזרה בהפלת הממשלה ערוץ כנסת

שר התקשורת יועז הנדל השתתף הערב בכנס חופש העיתונות הבינלאומי, וטען כי לא הימין אחראי לפירוק ממשלת בנט-לפיד. הנדל אמר כי "מה שהניע את הגלגל של פירוק הממשלה זה המהלך של זועבי ולא דווקא האגף הימני של הממשלה''.

"מעולם לא הייתי נגד נתניהו, אני נגד הביביזם", אמר הנדל. "אני דחפתי לממשלת אחדות עם נתניהו - נתניהו הרס את הממשלה ההיא, ואני לא אעשה את אותה טעות שוב".

הנדל מתנגד לישיבה עם הרשימה המשותפת. "מנסור עבאס הוא פרטנר גם לממשלה הבאה לעומת החברים שלו במפלגה. ובכל מקרה זה צריך להיות ביתרות מעל 61".

שר התקשורת התייחס לחוק הקומה הכשרה בטלפונים שאושר לקריאה ראשונה ללא מתנגדים, ועוקר מתוכן את רפורמת הסלולר של הנדל. "אין משמעות לחוק שעבר השבוע, ב-1 באוגוסט רפורמת הקו הכשר תיכנס לתוקף בכל מקרה. ברגעים אלו מקימים ועד רבנים ספרדי, וועד רבנים של הרב אדלשטיין שייצרו תחרות", סיפר הנדל.

"מצטער שלא הצלחתי להשלים את חוק השידורים. נוריד רגולציה ונעשה סטנדרט אחיד של הפקות מקור לכולם. נטפליקס צריכה לייצר הפקות מקור ישראליות".

"לא מיציתי את משרד התקשורת", סיפר הנדל בכנס, "לא יודע אם אהיה שמח לחזור לשם אחרי הבחירות. יש משרדים אחרים שגם מעניינים אותי. המשרד לביטחון פנים למשל, צריך לטפל במשילות בנגב ובגליל, ונכשלנו לטפל בזה אחרי כישלון של שנים שלא טיפלו בזה".