השר בני גנץ
השר בני גנץצילום: אלעד מלכה

שר הביטחון בני גנץ הנחה את ראש מלמ"ב (הממונה על הביטחון במערכת הביטחון) לבצע תחקיר של ההדלפות האחרונות מתוך דיונים סגורים במערכת הביטחון, וכן של הדלפות מתוך אירועים מבצעיים, באופן שפוגע במדיניות העמימות של מדינת ישראל.

מה שעורר את זעמו של גנץ הערב (חמישי) הוא פרסום תיעוד הנזק במפעל פלדה איראני שאירע כתוצאה מתקיפת סייבר.

הנחיית שר הביטחון ניתנה גם בעקבות דליפת מידע ביטחוני רגיש מדיונים סגורים, מחשיפת חילוקי הדעות בין אמ"ן למוסד סביב הסכם הגרעין, פרסום ביקורו של הרמטכ"ל במצרים ותקיפות שמיוחסות לישראל בסוריה.

תיעוד חדש שפורסם הערב מציג את ההיסטריה בקרב צוות מפעל הפלדה הביטחוני האיראני שעבר שלשום מתקפת סייבר.

בשניות הראשונות לאחר מתקפת הסייבר, מכונות היציקה במפעל מתחילות לבעור ולשרוף את הבניין. אנשי ההצלה במקום מנסים להזעיק עזרה דרך מערכת הקשר.

"אמרתם למכבי האש? תקראו למכבי האש", צועק אחד מהאנשים אל הלכודים בתוך המפעל. "דיווחתי", עונה אחד מהם. "בואו למעלה. אתם לא באים לקחת אותנו? מה אתם עושים?", קורא אדם אחר מתוך המפעל. "שנשפוך מים מלמעלה?", שואל אדם אחר – ונענה: "לא, לא. תשפוך מבפנים", כאשר ברקע זועקת האזעקה במקום.

המפעל שהותקף הוא מפעל הפלדה השני בגודלו באיראן ושייך למשמרות המהפכה. המפעל הושבת לחלוטין בעקבות מתקפת הסייבר ולא חזר לעבוד מאז.

בחדשות 12 דווח כי הסרטון הזה גם הוצג לרמטכ"ל אביב כוכבי, שהודה לאנשי יחידת 8200 על שורה של פעולות שמיוחסות להם, לפחות על פי פרסומים זרים.