בני גנץ
בני גנץ צילום: המכון הישראלי לדמוקרטיה

המחנה הימין כלל לא נשללת האפשרות כי דווקא נתניהו אחרי הבחירות הוא שינסה לצרף מפלגות שמאל על חשבון מפלגת "הציונות הדתית".

העיתונאי נחום ברנע כותב בטורו בידיעות אחרונות כי "בני גנץ מצטייר כרגע כאלטרנטיבה של הבחירות. לא אלטרנטיבה לנתניהו, גם לא ללפיד – אלטרנטיבה לבן גביר ולסמוטריץ'. החרדים לא הצליחו לשכנע אותו לחצות את הקווים עם מפלגתו ולהצטרף לממשלה בראשות נתניהו בכנסת הנוכחית, אבל הם טמנו את הזרע ליוזמות שיעלו אחרי הבחירות".

לדבריו, שני תרחישים מונחים על השולחן, שניהם ריאליים: האחד, גוש נתניהו פלוס ימינה בראשות שקד מקבל 61 מנדטים. ימינה מקבלת מעמד של לשון המאזניים. שקד קושרת את הצטרפותה לממשלה בהצטרפות כחול לבן של גנץ. ממשלה רחבה, תאמר שקד. "זה גם מה שאמרה לי אתמול בבוקר. ההצעה לגנץ תכלול רוטציה", כתב ברנע.

"התרחיש הראשון תקף גם בלי ימינה. נתניהו יודע שממשלת 61 היא מתכון לכישלון. בן גביר יסחט אותו או יפיל אותו – הוא לא יכול אחרת. הפתרון המתבקש יהיה גנץ, עם בן גביר או בלעדיו".

התרחיש השני אומר, גוש נתניהו נבלם על סף 61 המנדטים. לפיד לא יכול להקים ממשלה, נתניהו לא יכול. סבב שישי משחיר באופק. החרדים מציגים אולטימטום לנתניהו: או שאתה פורש, או שאתה מציע רוטציה לגנץ כשהוא מכהן ראשון.

לדברי ברנע החרדים לא נפגעו אלא בשוליים במהלך כהונתה של ממשלת בנט משום שגזרת המעונות לא יצאה לדרך, רפורמת הכשרות של מתן כהנא למעשה השתלמה לחברות הכשרות החרדיות.

שר התקשורת יועז הנדל פעל לפתיחת שוק הטלפונים הכשרים ובציבור החרדי רבים היו מרוצים, אבל הממסד החרדי יצא למלחמה. הנדל הצליח להוציא לפועל מכרז על הנחת רשת אינטרנט ביישובים החרדיים. בתוך שנה ל־93 אחוז מהחרדים תהיה נגישות לרשת. כל משפחה תוכל להחליט אם היא רוצה להתחבר. עם זה החרדים יכולים לחיות, כתב ברנע.