איילת שקד
איילת שקד צילום: Yonatan Sindel/Flash90

העיתונאי עמית סגל מתייחס למצבה של יו"ר ימינה החדשה איילת שקד ולא שולל את סיכוייה לעבור את אחוז החסימה חרף הסקרים.

סגל כותב כי בנט מותיר אחריו את איילת שקד להתמודדות אכזרית, כלשונו, "אין להתרשם מהסקרים. ימינה משולה לחולה אנוש שעבר פעמיים החלפת דם: תחילה נטשו אותה כמעט כל בוחרי הימין, ובמקומם הצטרפו תומכי מרכז־שמאל", כתב.

"כעת, עם שקד שאיננה פוסלת ובעצם תומכת בנתניהו, יהיה צורך בהחלפת דם נוספת, כי אף רלב"יסט לא יצביע לשותפה עתידית של בלוק הימין. יש בחוץ ציבור מסוים, כמה עשרות אלפי אנשים, שלא אהבו את הממשלה אבל לא ראו בה אסון; שישלימו עם נתניהו כראש ממשלה אבל לא יצביעו לו. אלה הקולות היקרים שחסרים לנתניהו כדי להשיג 61 מנדטים. לפחות בשבועות הקרובים, הוא שוב תלוי באיילת שקד כדי לחזור לבלפור. ב־2019 דרס אותה והתהפך. מה יעשה הפעם?".

אתמול דיווח סגל במהדורה כי נתניהו מוטרד משקד, מצד אחד הקולות שתקבל שקד יכולים לחזק את הגוש אף מנגד אם היא לא תעבור את אחוז החסימה - הקולות ילכו לפח.

"שקד יכולה להפוך ליתרון עצום עבור נתניהו, אם היא תוסיף לגוש קולות. לכאורה, שקד מביאה קולות של מי שלא היו מצביעים לנתניהו או לסמטוריץ או לחרדים. מצד שני אם היא בסוף רק לוקחת קולות מהימין, ושורפת אותם כי היא לא תעבור את אחוז החסימה - שווה לו לחסל פוליטית את המפלגה שלה. נתניהו מחכה לסקר פנימי שצפוי להגיע אליו במוצ"ש".