יהודים בהר הבית
יהודים בהר הבית צילום: מינהלת הר הבית

למעלה ממאתיים וחמישים יהודים עלו לתפילות ראש חודש תמוז בהר הבית.

בנוסף לתפילות שחרית ומנחה בהר הבית הם התפללו גם הלל ומוסף.

ראש ישיבת אורות שאול הרב תמיר גרנות עלה להר בראשות עשרות מתלמידי הישיבה מתל אביב, יחד עם רבני הישיבה הרב אייל קהלני והרב גיל דביר.

התלמידים דיווחו על יחס אדיב שזכו מהמשטרה במשך למעלה משעתיים שהם היו על ההר. המשטרה איפשרה לקבוצות נוספות לעלות במקביל. חלקם חלפו על פניהם ובירכו אותם. כאשר תלמידי הישיבה בחרו להתעכב בהר הבית לתפילה ולימוד מעמיק של גבולות הקודש וענייני המקדש.

בין הרבנים הרבים שעלו לכבוד ראש חודש היו גם הרב ישראל אריאל ראש ישיבת ומכון המקדש, הרב יהודה קרויזר רבה של מצפה יריחו, הרב שלמה וילק ראש ישיבת מחניים, והרב יצחק לוי מרבני ישיבת הר עציון שהדריך את תלמידי ישיבת אורות שאול. הרב לוי הודה לשוטרים ולקצין המשטרה שאבטח אותם על סבלנותם ואדיבותם.

לצד העליות הישיבתיות מתרחבות גם העליות היישוביות ובמיוחד בראשי חודשים. עליית יישובי הר חברון באירגונה של משפחת תור היא הבולטת מביניהן. עליותיהם מונות כבר שישים יהודים שעולים בהתרגשות מדי ראש חודש.

מינהלת הר הבית העמידה כיבוד קל ונעלי גומי לרווחת ולרשות העולים להר הבית. ראש מינהלת העולים הרב שמשון אלבוים בירך את העולים הרבים השומרים ומרחיבים את גבולות הקדושה בהר הבית, ואת כוחות הביטחון אשר מאבטחים באבטחה הדוקה את כל היהודים העולים להר הבית כהלכה, והופכים את העלייה למקום לבטוחה ורגועה.