הפגנה סמוך לבית האלוף פוקס
הפגנה סמוך לבית האלוף פוקס צילום: עצמי

ראש המועצה אזורית שומרון יוסי דגן מגנה את השיח המסית ואת ההפגנות של ארגוני השמאל הקיצוני נגד אלוף פיקוד המרכז יהודה פוקס, ותוהה היכן הגינוי של דובר צה"ל שידע לגנות כשהיה מדובר בכרוזים שהגיעו מפעילי ימין.

דגן אמר: "הבעתי בעבר עמדה ברורה ואני חוזר ומביע אותה באופן עקבי: ביקורת עניינית היא לגיטימית ומסייעת לתיקון, אך לא 'שיימינג' על חיילי צה"ל ומפקדיו הנמצאים בשטח ועושים ימים כלילות למען בטחון ישראל".

ראש מועצת שומרון מפנה אצבע מאשימה כלפי דובר צה"ל תת-אלוף רן כוכב, וטוען כי כוכב "שכח" לגנות את ארגוני השמאל הקיצוני שפעלו בדיוק באותה צורה כמו המתיישבים כאשר פרסמו כרוזים כנגד אלוף הפיקוד.

רן כוכב
רן כוכב צילום: Flash90
יוסי דגן
יוסי דגן צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

"שוב נוהג דובר צה"ל בצביעות ומגלה מוסר כפול כשהדבר נוגע למתיישבים ביו"ש", אמר דגן. "שוב דובר צה''ל מוכיח כי יש לו הטייה פוליטית ברורה. צר לי על כך שאותם אלו שקפצו לגנות את הימין, אותם הקולות שותקים ועושים איפה ואיפה בין המודעות שמגיעות מהצד הימני של המפה הפוליטי לבין מודעות שבאות מהצד השמאלי שלה".

כזכור, פעילי שמאל קיצוני הפגינו בתחילת השבוע בכניסה לקיבוץ חורשים, מקום מגוריו של אלוף פיקוד המרכז יהודה פוקס, ומחו על מעצרי קטינים פלסטינים בלילות. המפגינים החזיקו בשלטים - אותם תלו גם בכניסה לפיקוד המרכז בירושלים - בהם נקרא פוקס "הורס החלומות", ודרשו ממנו להורות על הפסקת הנוהל שבו כוחות הביטחון מגיעים לבתי הקטינים בשעות מאוחרות ועוצרים אותם.

צילום: ללא קרדיט
צילום: ללא קרדיט